Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ti elfogadnátok egy megajánlot...

Ti elfogadnátok egy megajánlott 3-mas jegyet egy 5 kredites matekos tárgyból, ha előző félévben 4,5 lett volna az átlagotok?

Figyelt kérdés

Tanárunk adott ki egy feladatot jegyért, amire jó lett a megoldásom, viszont a levezetés nem felelt meg(lényegében közel véletlen hogy kijött a jó megoldás), de mivel annyira összetett volt azt mondta hogy egy megajánlott 3-mast tud érte adni. Ezen dilemmázom vagy 2 napja hogy mit írjak neki vissza, hogy megfelel-e.


Egyik oldalról letudnám a tárgyat + nem is olyan rossz jeggyel lévén hogy mégsem kettes.


Másik oldalról viszont vagy jól lehúzná az átlagom, vagy a többi tárgyból elég komoly mennyiséget kellene tanulnom hogy tudjam tartani a 4,5-et. Előző félévben is volt egy másik tárgyból egy hármasom, az a tárgy ebben a félévben is folytatódik, egy 4-est még ki tudnék belőle hozni de egy 5-öst már kétlem.


Előző félévben ez a tárgy amire kaptam/kapnám most a megajánlott 3-mast szintúgy volt, de akkor egy hasonló feladat miatt megadta az 5-öst ahol ugye nem kellett hezitálnom az elfogadásán. Viszont emiatt azt sem tudom hogy mennyire lesz nehéz a vizsga, vagy mennyire könnyű. Lehet hogy egy 5-öst is megírnék, de az is lehet hogy igen csak sok tanulásomba kerülne a 3-mas is. Azért is nehéz felmérnem ezt, mert ez a kiadott feladat egy MSC szintű dolog volt(tehát csak távolról volt köze a tananyagunkhoz) és lehetett neten kutakodni hozzá, persze nem minden volt fent.


Ha nem fogadom el a megajánlott jegyet akkor automatikusan a vizsgajegy kerül beírásra akár jobb akár rosszabb.


Mit gondoltok? És miért gondoljátok úgy ahogy?



2020. márc. 21. 15:34
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én egy hármasért hozzámentem volna a tanáromhoz, férfi létemre szültem volna neki három gyereket, azokat felneveltem volna, majd felfedeztem volna egy új égitestet és elneveztem volna a tanáromról, majd minden nap imát mondattam volna érte a pápával!
2020. márc. 21. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én elfogadnám és ezzel egy tárgy kész.
2020. márc. 21. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Elfogadnám, mivel semmivel sem fogja megkönnyíteni vagy éppen nehezíteni a jegyed a későbbi munkavállalásod. Első két évben az orvosin csupa jeleseket kaptam, aztán jöttek a rossz jegyek... Semmi hatását nem érzem a korábbi jeleseimnek.
2020. márc. 21. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Matekos tárgyból még a megajánlott kettes alát is elfogadtam volna anno.
2020. márc. 21. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem, ha úgy érzed, hogy ment volna jobban, akkor kérj lehetőséget a javításra, vagy valami szorgalmi feladatot. Nekem is fontos lenne, akkor is ha másoknak nem.
2020. márc. 21. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Mit válaszoltál végül?
2020. ápr. 14. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Kicsit megkésve, de leírom:

Végül is úgy döntöttem hogy elfogadom a hármast már meg is írtam neki akkor. Viszont aztán fordult a kocka és "hála" a vírusnak otthonra adott ki más feladatot is jegyért, amit megcsináltam és így kijavítottam ötösre. :)

Viszont örülök a kommenteknek, azóta kicsit tisztábban látom ezt a témát és könnyebben tudnék döntést hozni.

2020. máj. 13. 17:17
 8/8 anonim válasza:
Gratulálok akkor!:)
2020. máj. 14. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!