Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Koronavítus-érettségi pontszám...

Koronavítus-érettségi pontszámítás évvégi jegyek alapján?

Figyelt kérdés
Ha a koronavírus miatt elmaradna az érettségi és az évvégi jegyeket számítanák be akkor hogy számoljam ki úgy a pontjaimat?
2020. márc. 25. 10:08
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Ide ne csak a diákokat számold, rengetegen tesznek szintemelőt/újraérettségiznek. Nekik ki adna az előzetes eredményeik alapján jegyet?
2020. márc. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon igazságtalan lenne minden szempontból, ha év végi jegyek alapján számítanák az érettségi pontszámokat.

Én tavaly érettségiztem, és sokkal jobb érettségiket írtam, mint amennyi az érdemjegyem volt, mert nagyon nehéz suliba jártam.

Arról meg ne is beszéljünk, hogy egy gyengébb iskolába ami 5-ös, az egy erősebb iskolában 3-as szint. Rengeteg ember esne el az egyetemi felvételiktől, és olyanok kerülnének be akik úgy is ki fognak hullani, és csak másoktól veszik el a helyeket.

2020. márc. 25. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
És van, aki végig a duplázós pontszámításra készült. Biztos vagyok benne, hogy ezt a lehetőséget nem vehetik el, sok érettségizővel szúrnának ki.
2020. márc. 25. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván év végi jegyek alapján nem lehet pontszámítás mondjuk meg őszintén aki egyetemre akar menni általában jók a jegyei , a középiskolák nem egy formák egy gyengébben könnyebb jobb jegyet kapni . Nagyon egyetértek az előzőekkel akik leírták mi lesz az ismétlőkkel én is ilyen ismétléssel jutottam be Se gyógyszerészeti !
2020. márc. 26. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
70%

Ma azt mondták, hogy nem látnak okot arra, hogy miért ne lehetne az eredeti terv szerint megtartani az érettségit. Azt is mondták, hogy a járvány június-július körül fog tetőzni.

Ha képesek behívni többszázezer diákot, akkor ennyi erővel az iskolákat sem kellett volna bezárniuk.


Amúgy csomó országban elmaradnak, törlik az év végi vizsgákat. Hiába mondja most ezt a kormány, mind tudjuk, hogy az iskolákat sem tervezték bezárni. Aztán mégis.

2020. márc. 26. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Csak mostmár tényleg mondhatnának valami konkrétumot...
2020. márc. 27. 14:26
 17/18 anonim ***** válasza:
Nem fognak! Erre játszanak! Nekik most a zűrzavar a legfontosabb, így lehet nagyot kaszálni a tőzdéken pl. Szerinted miért akarják több hónapra húzni a vírust? Mert addig lehet nyerészkedni az euróval például! Meg ugye az egészségügy a béka hátsója alatt van, nem bírná a terhelést és belebuknának! Sajnos ma a kormányunk nem éppen az emberek érdekeit képviseli.
2020. márc. 27. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

Na ez nagyon patthelyzet. Én már érettségiztem, de mivel idén kell az emelt, ezért szintemelőt terveztem egy tárgyból, amire természetesen tanulok is.


A kormány azt mondja, nem látja akadályát az érettséginek, de volt már rá példa ebben a helyzetben, hogy amit reggel mondott, este már másképp látta. Ez ilyen zavaros időszak mindenütt.


Személy szerint, bár 40 ezer forintom van benne, örülnék, ha csúszna inkább. Nekem emelt szinten vizsgáztató intézmény legközelebb 50 km-re van lakhelyemtől. Ki tudja nem-e lesz addig még komolyabb szigorítás, de ha nem is lesz, én se szívesen ülnék buszra tömegbe, hogy felmenjek, amikor pont tetőzni fog a járvány.


Azt viszont kizártnak tartom, hogy ne legyen, és év végi jegyek alapján pontozzanak. Gondoljatok bele! Tényleg van, ahol pofára 5-öst adnak, komolyabb sulikba meg a hármasért is szenvedni kell, szóval ez semmiképp sem egy objektív felmérési módja a tudásnak.


Valaki olyat is felvetett, hogy nem lesz egyáltalán érettségi, hanem mindenkit felvesznek, és az első vizsga felel majd meg az érettséginek. Ezt is kizártnak tartom. Ha orvosira pl. 200 a keretszám, de 500-an jelentkeznek, nem fognak 500-at felvenni, mert arra nem hiszem, hogy lenne kapacitás.


Az sem lehet viszont, hogy aki 2020-ban végzett, annak ne legyen érettségije sosem. Akkor egész életében érettségi nélkül tengődne, és majd kivételes lesz az az évfolyam kezelve, hogy neki azért nincs érettségije, mert ő pont a járvány idején volt végzős és neki a bizonyítvány felel meg érettségi vizsgának? Nem hiszem.


Az ésszerű megoldás az volna, hogy tegyék egybe a szóbelit az írásbelivel valamikor július végére, és akkor augusztus közepén lenne a ponthatár kihirdetés, szeptember közepén meg a kezdés. Necces lenne a nyár vége, és sűrű a menetrend, de talán ez egy ésszerű opció. Sokkal ésszerűbb, mint a májusi, de ez csak az én véleményem.

2020. márc. 27. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!