Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tanárok, milyen most otthon...

Tanárok, milyen most otthon üldögélni?

Figyelt kérdés
Akik egész évben panaszkodnak, hogy minden milyen rossz az oktatásban, most van lehetőség bizonyítani, másképp tanítani a gyerekeket? Vagy csak kiküldenek heti 1-2 emailt, mit tanuljanak meg nélkülük? Egyáltalán, most fog kiderülni, hogy egy tanár mennyire hasznos és jó, vagy csak ledarálja az anyagot? Ki mennyire kreatív? Mit tesz meg a gyerekekért?

2020. márc. 28. 20:26
 1/8 anonim ***** válasza:
74%
Biztosra veheti mindenki, hogy a jelenlegi helyzet még megterhelőbb a tanárok számára (is), főleg ott, ahol van iskolás gyerek a családba.
2020. márc. 28. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
92%
Anyukám tanár. Ne hidd azt, hogy sokkal könnyebb az "otthon üldögélés". Számon kell tartani 4 osztály aktivitását, a szülők egyfolytában telefonálgatnak (igen, köztük is vannak nehéz felfogásúak, akikkel konkrétan órákig kell beszélni, hogy megértsék, hogy a gyereküknek segítségre lenne szükségük.) Anyukám alsós tanár, tehát neki nem csak egy-két tantárgyból kell leadni az anyagot, hanem kb. a tantárgyak feléből. Főleg, hogy nem nagyon ért az internethez, és nagyon sokat kell neki segítenem. Nehéz úgy összeírni az anyagot, hogy minden nap valami újdonság legyen, de ne legyen túl sok, se túl kevés. Sok időt elvesz a napjából. Szóval hidd el, nekik sem egyszerű.
2020. márc. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
83%

Sajnos nem üldögélünk otthon. Heti 26 órát tartok a google classroomban meetelve. Online vagyok délelőttönként és igyekszem lekötni az ambiciózus diákokat és Debil Pistikét is (pont úgy, mint most Téged).

A végzőseimmel úgy készülünk, mint ha májusban érettségi lenne (bár ennek sajnos kicsi az esélye).


158 tanítványom van akikkel a írattam már tesztet így születtek már osztályzatok. Így a dolgozatjavítás ezen része meg volt. Hétfőn felelni fog a 10.a kisorsolt 6 embere. Kedden meg redmentázunk.


Lehet utálni és irigykedni a tanárokat. ha szerinted annyira jó nekünk akkor miért nem leszel Te is tanár?

Gondolj bele, hogy egy 34 fős osztályban van 5 olyan aki olyan mentalitású, mint Te. Rajtatok kívül még kábé a fél osztályt érdekli a tantárgy amit tanítok (többiek meg semlegesek a tantárgyhoz)és mégis le tudom őket kötni. Te meg ha egy háromfős társaságban vagy akkor nem bírsz megszólalni.

2020. márc. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Bátyám általános iskola felsős osztályaiban tanít németet. Elején azon gondolkodott, mint te, hogy majd most megújítsa az oktatást és kiküszöbüli a rendszer hibáit, de aztán rájött, hogybez nem lehetséges, mert egységes rendszert szavaztak meg. A tantestület eléggé kiöreged félben van, így eléggé maradi módszerek mellett döntöttek. Például kijelentették, hogy egyedül az ekrétát lehet használni. Nem ismerem ezt a rendszert, mert az én időmben még nem volt, de ő azt mondja, hogy annyira szar, hogy van amikor a rendszer azt mondja, higy elég, és semmit sem enged csinálni. Azt mondja, hogy egész nap ott ül a gép előtt, mert körülbelül három óra, míg a rendszer engedi, hogy akár egyetlen anyagot is átküldhessen. Aztán, amikor megmondta az igazgatóságon, hogy egy kalap szar ez a rendszer, megmondták neki, higy ez van, a többi kolega erre szavazott, mert ők már nem akarnak más rendszert ,,megtanulni"
2020. márc. 28. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
77% szépen bemutatod, milyen is egy mai középkorú, keserű, cinikus és magát mindenki fölött állónak tartó átlag alatti tanár. Sajnos veletek vannak tele az iskolák, ti utáltatjátok meg a diákokkal a tanulást. A stílusod is bicskanyitogató, nem lehetsz népszerű a fiatalok körében. Minden lelkesedést, motivációt kiirtasz a fiatalokból, mert nincs elhivatottság sokatokban. Éjjel-nappal panaszkodtok mindenre, dolgozni nem igazán szerettek, zavar a diák, zavar a gyerek, kevés munka legyen és sok pénz.
2020. márc. 29. 00:00
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

3-as vagyok.


Én elfogadom a véleményedet bár nem értek vele egyet. Egy olyan munkáról mondasz általánosított véleményt amit sose csináltál. Az egyik legnagyobb hiba ha egy adott személy miatt ítéled meg az egész pedagógus társadalmat.


Tételezzük fel, hogy a véleményed alapján az összes tanárt elbocsájtják és tanárok híján minden diáknak meg kell ismételnie a tanévet. A központi felvételit írt általános iskolás diákoknak jövőre újra részt kellene venniük a felvételi hercehurcán. Az érettségit 2020-ban eltörölnék mert nincs befejezett 12. osztálya senkinek sem. Mivel tanárok tanítanak az egyetemeken ezért ott se lenne oktatást. A szerinted alkalmatlan tanárok kirugása miatti hiányt hat év alatt lehetne pótolni (addig tart a tanárképzés), természetesen addig nem is lehetne oktatás. Nem biztos, hogy mindenkinek tetszene.


Két hete megy a digitális tanrend amire senki sem készült fel előre. Lehetetlen ennyi idő alatt úgy kidolgozni és élesben jól alkalmazni ezt a rendszert, hogy jó legyen. Bár törekszünk rá hogy egyre jobb legyen, de lehetlen megfelelni.

Sok tanár alig használ digitális eszközöket. Van olyan kollégám aki azon kevesek közé tartozik akinek nincs mobiltelefonja és mindezek ellenére egy vezető tanár az Elte egyik gyakorló gimnáziumában. Az új rendszer hatására csinált magának egy gmailes címet és együtt használjuk a classroomot. Bocsáss meg neki ha két hét alatt nem használja profin a digitális eszközöket.


A Te általánosított véleményedre alapozott provokatív kérdésedet olvasva bennem is felmerült a következő kérdés: Diákok, milyen most otthon üldögélni?


Én tudom, hogy a diákok nagy része lelkiismeretesen készül az óráira és megcsinálja a kiadott feladatokat.


Mindenkinek jó egészséget!

2020. márc. 29. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Jajj de szeretem az ilyet. :D okoskodó stílusban kioktatsz egy csomó tanárt látatlanban, amikor pedig valaki helyretesz, ki vagy akadva az ő stílusán. :D Szerintem te sem lehetsz túl népszerű a fiatalok körében. Nekem is van ilyen arrogáns elkényeztetett tanítványom, és előbb-utóbb ők esnek pofára. :)) Majd te is fogsz, kár, hogy nem fogjuk látni.
2020. ápr. 7. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
jaj igen, írd le nyugodtan, hogy szomorú, hogy ilyen tanárok is vannak, mint én. :D szeretnek a diákjaim :)
2020. ápr. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!