Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek a mostani...

Mi a véleményetek a mostani "Online oktatásról"?

Figyelt kérdés
Szerintem nagyon rossz...rengeteg anyagot adnak fel és alig lehet követni :/

2020. ápr. 1. 11:19
1 2
 11/16 anonim válasza:
53%
én leszopom a tanárt és átenged :))))
2020. ápr. 1. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Én is egyetemista vagyok, szintén anglisztikás és nagyon rossz. Óriási a zűrzavar, kb. minden tanár más felületet használ, valaki még váltogatja is vagy egy tárgyra használ hármat... Kiküldi az emailt, hogy ő nem tart órát, csak elküldi nekünk az anyagot, majd random belépünk a programba és látjuk, hogy megy az óra... 1000 szavas beadandókat kérnek minden órára csupán a jelenlét igazolása gyanánt, majd ezen felül adnak nekünk "rendes" feladatokat, amiket osztályoznak és ebből is van egy rakat (mert mindent kibővítettek stb., holott eddig ugyanúgy beadandókat írtunk és ugyanúgy lehetett volna tovább folytatni, de mindegy). Kb. semmire nem kapunk semmilyen visszajelzést, nem tanítanak, nem válaszolnak és sokkal szigorúbbak, sőt szerintem valaki már-már bunkó és visszaél a helyzettel (pl. nem hiszi el, hogy te készítetted a beadandódat és ráírja az egyest, ha technikai probléma miatt nem az előírt felületen juttatod el hozzá a beadandót hanem máshol, akkor ráírja az egyest). Kettő tanárom van (és ebből egy szabvál…) akik normálisan tanítanak (MS Teams-en) és leadják az órájukat, segítenek stb., de az összes többi borzalmas.
2020. ápr. 1. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Én 11.-es vagyok, de nekem is megvan róla a véleményem.

Néhány órát jobban szeretek így, mert kisebb erőfeszítéssel jobb jegyeket szerzek, pl fizikából, töriből vagy éppen nyelvtanból.

Videochatelni utálok, ezért azt nem szeretem, ha megkérik, kapcsolja be a kamerámat.

A beadandókat mindig megcsinálom, ahogyan a házikat, ellenőrizhető órai munkát is, ugyanakkor tanulni egyáltalán nem szoktam óráról órára.

Kicsit motiválatlan vagyok így, hogy nem látom a tanárokat testközelből, és nem kell félnem, hogy feleltetnek, mert minden előre meg van mondva, nincs semmi hirtelen röpdoga, meg ilyenek, mert túl bénák a technológiához.

Ugyan én még nem érettségizek minden tárgyból, de angolból osztályozó vizsgát, és előrehozottat szerettem volna ebben a tanévben tenni. Így, hogy kijárási tilalom van, és zárva a suli, nem tudom ez hogyan lesz megoldva, és kicsit félek, hogy, ha őszre tolódik ez az egész, akkor elfelejtem helyesen használni a nyelvtani szerkezeteket.

2020. ápr. 1. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:
100%
Én nyelvielőkészítős kilencedikes vagyok, és nálunk minden tantárgyból tökéletesen halad a tanítás, van olyan (angol, matek, környezet), amiből most sokkal gyorsabban haladunk, mert például környezetből a tanár az EU oktatási bármilyében dolgozik valamit ezért havonta volt maximum 3 óra (és azok is 45 helyett 20-30 percesek) a 12-ből. Első 3 napban volt az, hogy ömlesztve reggel 8-ra jött meg 15-20 feladat más-más határidőkkel Google Classroomban, de aztán egy Discordos osztályfőnöki után a tanárok beütemezték, hogy óra kezdetén adják fel a feladatokat, és abban a 45 percben lehet őket hívni, vagy írni nekik Classroomban vagy Messengeren. Minden órán van egy feladat, amit az óra végéig, és egy, amit a követekző óra elejéig kell megcsinálni. Naponta van valamilyen óránk Discordon, ami után, ha mindenki kész mindennel nyomunk egy gyors osztály cs-t, ami még jobbá teszi a mindennapokat.
2020. ápr. 4. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Én 11-es vagyok. Van amelyik tantárgynál jobb, például fizika vagy hittan. Mivel azok nekem teljesen feleslegesek továbbtanulás szempontjából, és abból nem is küldenek sokat a tanárok. Viszont az érettségis tantárgyak szörnyűek... Elküldenek a tanárok 7-8 oldalt mindig, hogy másoljuk be a füzetbe kézzel, majd tanuljuk meg... Ennek nem látom értelmét. Még külön ki is emelik, hogy ne nyomtassuk ki, hanem másoljuk be kézzel... Lehet azt hiszik, hogy miközben másoljuk be az anyagot, meg is jegyezzük, de nálam ez nem így van. Ott körmölök ezer oldalt, több órán keresztül, utána pedig már egyáltalán nincs kedvem a tantárggyal foglalkozni... Ha nem várnák el azt, hogy kézzel bemásoljuk, hanem elég lenne kinyomtatni, akkor még okés is lenne. Illetve ott a matek... nagyon sok bajom van vele. Nagyon sokat szenvedek a matekkal, de ezt az anyagot amit veszünk tökre nem vágom, hiába próbálkozok. Suliban tök jól megy a matek egyébként, jó is a tanárom, de így egyedül nem megy. :/ Meg az érettségi tantárgyak mellett bioszból is sokat kapunk, és abból tudtommal senki sem érettségizik az osztályból, de abból is rengeteg ad a tanár. Szóval nem jön be annyira ez az online oktatás. Az egyedüli előnye az, hogy úgy osztom be az időmet, ahogy akarom.
2020. ápr. 5. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem leterhelő, nem jön be ez az tanítás. Nálam úgy van, hogy a classroomba feladják a tananyagokat, állítom sokkal többet adnak fel mint előtte. Ez azoknak a tanároknak a mulasztása akik év közben lazára vették a tanítást, elszórakozták az időt ahelyett, hogy rendes ütemben óráról órára íratták volna a tananyagokat ahogy kellett volna tanmenet szerint, és ezért most felgyülemlik ez a sok lemaradás de mi szívunk vele több oldalnyit körmölhetünk ezerrel. Azt kérik fényképezzük le a leírt tananyagokat, és töltsük vissza nekik. Igyekszem mindennél tartani a határidőt, de jártam már úgy, hogy késedelmesen küldtem el valamit az úgy is marad ott már (késedelmesen leadva). Vannak egyes tanárok akik még aznap kérik, hogy csináljunk meg valamit(szerencsére tesi) reggel feladja a tornagyakorlatot, és dél a határidő. Nap mint nap kapjuk a feladatokat angoltanárom még hétvégére is ellát feladattal. Örülök, hogyha végzek egy ideig velük. Különben összefoglalva a véleményem az, hogy nem olyan mint azt elképzeltem, jóval többet, és komolyabban kell foglalkozni vele. Még a maradék másfél hónapot még átvészelem vele aztán örülnék, ha jövő őszre már ezt nem kell újra elővenni.
2020. ápr. 28. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!