Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi volt a lehető leghatékonyab...

Mi volt a lehető leghatékonyabb olvasási, illetve tanulási technikád? (Könnyen elkalandozó gondolatokat, és az olvasott szöveg igen lassú megértését/felfogását kellene alaposan feljavítani)

Figyelt kérdés
Nagyon remélem lesznek sokan, akik tudnak nekem ezekben segíteni!

2020. ápr. 4. 01:20
 1/3 anonim ***** válasza:

Elkalandozás ellen: Pomodoro technika. Nekem bevált, amikor nagyon fontossá és sürgőssé vált, hogy meg bírjak valamit tanulni.

Aztán ott van még pl. a Feynman-módszer. Ezeknek nézz utána!

2020. ápr. 4. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Sárga kiemelő filccel azt játszom, hogy kiemelem a lényeget de úgy, hogy a kiemelt szakaszok önálló mondatokat alkossanak. Például:


Napóleon 1796. május 10-én aratta első sorsdöntő győzelmét, ekkor még tábornokként. A léptékek itt még jóval kisebbek voltak a későbbieknél: a Milánótól mintegy 30 kilométerre fekvő Lodinál mintegy ötezer emberrel verte meg a kétszeres túlerőben lévő osztrák sereget, amiben döntő szerepet játszott egy roham, amelyet személyesen ő vezetett az egyik híd ellen az Adda folyón.


... ebből lesz:


Napóleon 1796. május 10-én a Milánótól mintegy 30 kilométerre fekvő Lodinál ötezer emberrel verte meg az osztrák sereget. Döntő szerepet játszott egy roham az Adda folyón.


Ennél kicsit lassabb módszer, hogy jegyzeteket készítek. De általában csak kiemelem a lényeget.

2020. ápr. 4. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem a kiemelés soha nem segített, én mindig rövid jegyzetet készítettem, és aztán abból tanultam. Amikor nyelvet kezdtem el tanulni, miután úgy érettségiztem le, hogy 12 év után annyit tudtam, hogy ,,yes/no", akkor megfogadtam, hogy ettől a naptól kezdve minden nap angolozni fogok, találtam neten egy jó videó sorozatot és elkezdtem. Napi három videót néztem meg, és jegyzeteltem, gyakoroltam, most viszont ez megszakadt egyéb okokból, ami miatt nagyon ideges vagyok, mert úgy terveztem, hogy idén év végén már a kezemben lesz a nyelvvizsga, és jelentkezem egyetemre, mert szorít az idő, de sajnos az élet közbeszólt, és itt vagyok jelenleg megrekedve, és nem csinálhatok semmit még ki tudja meddig. Idén már nem lesz nyelvvizsgàm, az biztos...
2020. ápr. 5. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!