Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik szakot lenne jobb...

Melyik szakot lenne jobb választani?

Figyelt kérdés

Megjelöltem az orvosit is és a gyógyszerészetit is, mert érdekel mind az élettan, mind a gyógyszerek előállítása, hatásmechanizmusai stb.

Ismerem a két szak eltérőségét, rengeteget olvastam. Tudom, hogy orvosin több a biosz, emiatt magolósabb jellegű, míg a gyógyszerészeten a kémia az, ami több, amit nem lehet bemagolni csak úgy (természetesen ezt nem úgy gondolom, hogy az orvosisok csak magolnak, de úgy látom, hogy a gytk-n nem nem kell annyi lexikális tudást bevágniuk, mint áok-on). Lényegében ezt gimiben én is tapasztalom, olyan szempontból, hogy teljesen más szemléletmóddal készülök a két érettségire.


A lényeg, hogy talán mintha nekem jobban menne a kémiás vonal.


Amit még tudok magamról, az az, hogy bármelyik szak mellett is kötök ki, gyakorló orvos biztosan nem szeretnék lenni, mintahogy közforgalmú gyógyszergyárban sem szeretnék tevékenykedni. Mindenképp a gyógyszergyári, laboratóriumi munkák érdekelnek.

Azt tudom, hogy ilyen helyeken mindkét diplomával el lehet helyezkedni, de azt nem tudom, hogy végső soron melyik érné meg jobban. S most nem az anyagiakra gondolok, hanem arra, hogy a célomnak melyik lenne jobban megfelelő. Ez alatt arra gondolok pl. hogy melyik szak nyújt több lehetőséget (szakképzés nélkül).



2020. ápr. 4. 15:07
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Menj orvosnak, aztán ha kirúgnak átmész gyógyszerészetibe.
2020. ápr. 4. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Jaj de kva vicces vagy. Ja, mégsem.
2020. ápr. 5. 00:56
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia! Nézd, nem sok közöm van ezekhez a szakokhoz, max annyi, hogy emelt bioszérettségit csináltam (de tök más irányba tanulok tovább, sajnos). De ha úgy érzed, jobban megy a kémia a biosznál, és amúgy sem gyakorló orvos szeretnél lenni, akkor szerintem a gyógyszerészeti közelebb állna hozzád. De ha valamiért a szíved az egyikhez húz, válaszd azt!
2020. ápr. 6. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Én orvostanhallgató vagyok,megpróbálok neked reális képet adni mind a két szakról. Gimiben én is jobban szerettem a kémiát,mint a biológiát. Viszont úgy voltam vele,hogy orvosiról még mindig mehetek kutatói vonalra,de gyógyszerészként klinikumban nem tudnék dolgozni(vannak klinikai gyógyszerészek,de nagyon kevesen)és hát fele annyi egy szemeszter a gyógyszerészetin és arra váltani könnyebb. Szóval végül az ÁOKt választottam. Sok a lexikális tudás,viszont érteni is kell nagyon a dolgokat. Szerintem GYTKn több a magolás. Képletek,egyenletek,stb. Ott is vannak bioszos tárgyak,de sokkal kevesebb és könnyebbek is.

2020. ápr. 9. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!