Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha a távoktatás miatt évismétl...

Ha a távoktatás miatt évismétlö lenne a gyerek mert nemtud részt venni, lehet valahol kérvényezni hogy ne legyen az hanem pótvizsgazzon?

Figyelt kérdés

Elég összetett a helyzet.Második osztályos a gyerek, eddig egész jó tanuló volt de most a vírus idején olyan helyen van ahol nincs internet és így elmarad a feladatokkal. Egyedül nevelem nem tehetem meg,hogy otthon maradjak vele mert akkor élhetnènk a családi pótlékból ami tudjuk nem elég semmire.Így dolgoznom kell csak Nemtudom vele mi lesz mert teljesen lemarad 😞

Az osztályfőnöke megértő eddig csak félek ha év végéig ez lesz a helyzet az oktatásban,már hiába megértő meg fog bukni a gyerek.


2020. ápr. 5. 10:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez iskolafüggő szerintem. Többnyire megértőek, de, hogy milyen szinten?

Amúgy egy másodikosnak nem lenne jobb, ha újrajárná az osztályt? Ha az alapok nincsenek meg, később is csak kínlódni fog.

2020. ápr. 5. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nehezen illeszkedett be ide is,voltak gondok.Főleg emiatt szeretném,hogy maradjon az osztàlyban.
2020. ápr. 5. 10:21
 3/15 anonim ***** válasza:
81%
Alsó tagozaton csak szülői engedéllyel lehet buktatni. Javaslom higy heti szinten nyomtasd ki a tanulnivalókat a munkahelyeden és egy hetes fáziskéséssel tanuljatok.
2020. ápr. 5. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Kis boltban dolgozom, nemtudom hol kinyomtatni. A könyvei megvannak azokból szoktuk átnézni csak hat nem vagyok tanár de igyekszem.
2020. ápr. 5. 10:57
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha most nem tudsz vele tanulni, akkor majd a nyári pótvizsgára sem fogsz tudniml.
2020. ápr. 5. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
29%
Társaság a szabadságjogokért, vagy Helsinki bizottságot keresd meg, pereljetek, ha esetleg gond lenne! Mindenhol ütni kell a kormányt,ahol lehet, mert az ő kötelességük lett volna biztosítani a megfelelő feltételeket!
2020. ápr. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
5 nyárra megoldok egy kis szabadságot de most a vírus miatt az élelmiszer bolt egy bolondok háza 😀 nem enged el a főnök ha akarnám se
2020. ápr. 5. 12:12
 8/15 A kérdező kommentje:
7 az osztályfőnök megértő csak tudnj akarom mik a lehetőségek,mivel az,hogy én otthon maradjak vele nem volt megoldható. Igyis örülök h a felügyelete megoldott legalább ott.
2020. ápr. 5. 12:15
 9/15 anonim ***** válasza:

Milyen helyen van? Vidéki nagyszülő? Semmilyen gépe sincs vagy nem tudjátok elvinni neki?

A gyerek érdekében egy 50ezer forintos használt lap-top + pár ezer forintos internet nem fér bele a büdzsébe? Az ország nagy része le van fedve hálózat tekintetében.

Komolyan kérdezem. Egyszeri kiadás és persze, lehet mondani, hogy fel lehet nőni mindenféle technikai eszköz, meg internet elérés nélkül, de az ilyen gyerekek durván behozhatattlan hátrányba kerülnek az életükben. Főleg most, amikor online oktatás van. És akkor még vedd mellé, hogy lehet nem tanul meg rendesen írni, olvasni, számolni, mert kimarad neki 3 hónap a második osztályból...

Miért gondolod, hogy a te gyerekeddel kivételeznének? Az, hogy eddig nem ruháztatok be, szerintem nem különleges körülmény.

2020. ápr. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Második osztályos ,egyedül nem boldogul el a szgéppel ha lenne neki sem.

De mivel egyedül nevelem én nem maradhatok otthon vele csak emiatt.

Vidéken van de nem nagyszülőnél hanem egy rokonnál aki állatokat tart így eltudta vállalni a felügyeletét bármeddig.

Ha nagyon kötekednének Énis tudok úgy hozzá állni, van olyan milliomos gyerek akiknek 4 emberre 4 laptop van a leckét még se kuldte vissza.

Ez a tanárnő mondta el mikor kérdeztem,hogy csak az én lányomé hiányzik e ? ...és mondta nem hanem xy és stb.

2020. ápr. 5. 15:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!