Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A matematikatanári képzésen...

A matematikatanári képzésen ugyanaz az ismeretanyag, mint a matematika bsc szakon?

Figyelt kérdés
Tehát aki osztatlan tanárképzésen az egyik szakjának a matematikát választja, annak ugyanazt az anyagot kell elsajátítani, mint egy matematika bsc szakos hallgatónak?
2020. ápr. 5. 23:21
 1/3 anonim ***** válasza:
41%
Igen, szinte ugyanaz a kettő.
2020. ápr. 5. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
75%

Természetesen nem. Hisz egy tanárnak ott a másik szakja is, plusz még a sok tanári és pedagógiai tantárgy is. Ha azt mondom, hogy egy matektanár a 60%-át tudja a matek BSc-n tanított anyagoknak, akkor szerintem már sokat is mondtam.

A matematikus az matematikus, a tanár meg tanár. Nem szabad összekeverni a kettőt.

Persze átjárás lehet a kettő között, ez személyfüggő.

Egy biosz tanár sem biológus, egy infótanár sem informatikus, egy fizikatanár sem fizikus. A tanár az tanár.

2020. ápr. 5. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
51%
Mateknál nem tudom pontosan, de történelemből közel 100%-os az átfedés...
2020. ápr. 6. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!