Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit gondoltok arról, hogy ma...

Mit gondoltok arról, hogy ma bejelentette a Palkovics hogy eltekintenek a nyelvvizsga követelménytol annál a 75000 személy esetében aki a nyelvvizsga hiányában nem vehette át a diplomáját? Szerintem ez felháborító.

Figyelt kérdés

#Potyadiplomasok
2020. ápr. 7. 11:19
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
39%
Nevetséges.
2020. ápr. 7. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 anonim ***** válasza:
44%
Tényleg nevetséges! Remélem a mesterképzésnél kötelezővé teszik így a minimum 1 nyelvvizsgát.
2020. ápr. 7. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 anonim ***** válasza:
54%
Rettentő igazságtalan. Az már eszembe jutott, hogy mi lesz azokkal, akik áprilisig még nyelvvizsgáztak volna, hogy mennek így mesterre, CSAK NEKIK tettem volna könnyítést. Ez így rettentő gáz!
2020. ápr. 7. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/55 anonim ***** válasza:
49%

Ugyan engem nem érint, de szerintem nagyon jó döntés. Rengetegen már dolgoznak és nincs idejük nyelvet tanulni és a cég meg sem követeli.


Másrészről az egészet elkéne törölni. Mindenkinek. És újragondolni a nyelvoktatást.


Tudjátok nem a nyelvvizsga adja azt, hogy tudj angolul. Rengeteg olyan embert ismerek akinek nyelvvizsgája van és egy mondatot nem tudnak szóban elmondani.

2020. ápr. 7. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 anonim ***** válasza:
36%

"Rettentő igazságtalan. Az már eszembe jutott, hogy mi lesz azokkal, akik áprilisig még nyelvvizsgáztak volna, hogy mennek így mesterre, CSAK NEKIK tettem volna könnyítést"


Ők is megkapják. Mondta, hogy akik idén végeznek azok is.

2020. ápr. 7. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/55 anonim ***** válasza:
51%

"nincs idejük nyelvet tanulni" - a legszánalmasabb kifogás, amit valaha hallottam. NEM kell MINDENKINEK diplomásnak lenni! De ne süllyesszük már le az "egyetemeket" a szakmunkás szintjére!

Igen, most szándékosan sarkítok, és igen, nagyra becsülök egy jó szakmunkást is, de aki egyetemre megy, és diplomát akar kapni, annak egy r*hadt középfok ne legyen már kihívás! Igen, egy magyartanárnak se!

Szánalom ez az egész!


Meg az is, hogy bizony a hallgatók bizonyos százalékáról szakdolgozatírás alatt derül ki, hogy szinte funkcionális analfabéta! Elég pár itteni kérdést megnézni szakdolgozatos témákban. Jobban kellene szűrni az embereket: két emelt érettségi és egy középfokú nyelvvizsga kellene lenni a minimumnak, amivel egy egyetemen be kellene az embereket engedni az ajtón!


A hallgatók is jobban járnának, mert utána megy a sírás, hogy "neki ez túl nehéz", meg inkább egy OKJ-ra ment volna.

2020. ápr. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 anonim ***** válasza:
31%

Igazságtalan azokkal szemben akik vért izzadva, sok időt, energiát és pénzt áldoztak rá, hogy megszerezzek, de össztársadalmi szintén jó, mert a jól képzett, de idegen nyelvet nem jól beszélő emberek itt maradnak és a magyar gazdaságot húzzák. A nyelvvizsgaval rendelkező emberek meg a magyarok penzen tanultak és sokszor kint kamatoztatjak tudásukat. Gondoljátok egy diplomás nővérre, orvosra, informatikus, mérnökre...

Sok embernek nem jó a nyelverzeke, de attól még sokkal jobb szakember a saját területén, mint egy ketlabon sétáló szotargep.

2020. ápr. 7. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/55 anonim ***** válasza:
35%

"a legszánalmasabb kifogás, amit valaha hallottam"


Ez nem kifogás, hanem sok embernek ez is egy probléma. Gondolj bele. Dolgozik naponta. Otthon is folytatja. Családja van. Egyéb dolgai. Munka mellett főleg, hogyha olyan jelleggű munkád van és családod, nem a nyelvvizsgára akarsz készülni. Amúgy meg nem is a nyelvvizsgára készülnél, hanem normálisan tanulnád az angolt inkább. A nyelvvizsga nem adja meg azt a tudást, hogy angolul tudj. Az egész nyelvvizsga egy vicc és semmi köze az angolhoz igazából. Főleg egyetemi részben. Egytemen szaknyelv vizsga kell. Azzal egyet értenék. De, az hogy van egy nyelvvizsgád még a robotprogramozásról nem fogsz tudni beszélgetni más külföldi kollégákkal, mert ahogy mondtam az elegendő, hogy egy polót meg tudsz venni a boltba angolul.

2020. ápr. 7. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 A kérdező kommentje:
Az utolsóval egyetértek régen is működött a szaknyelvi szigorlat az egyetemen.
2020. ápr. 7. 12:17
 10/55 A kérdező kommentje:

Illetve a hatossal is abban, hogy sajnos sok funkcionális analfabéta van jelen a felsőoktatásban és eleve be sem kellene kerülnie az egyetemre. Épp ezért aki nem képes egy egyszerű nyelvvizsga letételere az nem érdemel diplomát, aki valamely akadály miatt nem képes rá az amúgy is kap felmentest, és a lustaság meg dolgozom és nincs időm bem elég jó indok.

Ugyanakkor azt nem tudom elkepzelni, hogy diplomás értelmiségi lehet valaki nyelvtudas nélkül amikor a használható szakmai szakirodalmi jelentős része idegennyelvu, amelyhez még egy b2 vizsga is egy vicc.

2020. ápr. 7. 12:26
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!