Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Vegyészmérnöki Bsc-ről anyagmé...

Vegyészmérnöki Bsc-ről anyagmérnök Bsc-re egyetemen belül?

Figyelt kérdés

Úgy érzem rossz szakra jelentkeztem.

Hogyan tudnék intézményen belül átsorolni egyik képzésről a másikra?

Legnagyobb problémám hogy felvi.hu-n nem tudnék szerintem átjelentkezni, mivel nincs olyan emelt érettségim ami a követelmény lenne.

Válaszokat előre is köszönöm!



2020. ápr. 9. 11:23
 1/2 anonim ***** válasza:
39%

Szia, az ME-n vagy? Ha igen, akkor írj valamelyik dékán-helyettesnek (Mende Tamásnak (Ő előbb válaszol), vagy Szabó Tamásnak.

Szerintem egy kérvénnyel megoldható, nagyon sok közös tárgyatok volt, amiket elfogadnak (pl. fizika, matek).


Ha nem az ME, akkor bocsi (azt hiszem a PE-n is van mind a két szak) ^^" De a dékániban mindenképpen tudnak segíteni, szerintem csak egy kérvényes dolog. Lehet, hogy egy-két félévet csúszol, de az az újrafelvételizésnél is meglenne.

2020. ápr. 19. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Átjelentkezéshez rendelkezned kell a szakhoz előírt bemeneti követelményékkel. Ha két szaknál ezek megegyeznek, akkor tudsz váltani felvételizés nélkül, pl a kiüresedett helyekre. Ellenkező esetben újra kell felvételizned, és a hiányzó tárgyból az érettségit pótolnod kell. Ha felvesznek, akkor a korábban már teljesített tárgyaid (egy részét) el lehet fogadtatni.
2020. máj. 3. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!