Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Így hogy csak írásbelit...

Így hogy csak írásbelit terveznek tartani, szerintetek hányan buknak majd matekból?

Figyelt kérdés

Itt átlagos középiskolákra gondolok, ahol a szóbelire jutás sokaknak a cél. Hosszabban is leírtam a gondolatom erről lentebb, de a lényeg az ez.


Nyílván nem gimikre gondolok. Én szakközépbe jártam és 84 középszintű érettségivel nekem lett a legjobb az egész iskolába, utánam 66 volt a második helyen. És nem egy kis faluba tanultam, ha nem egy átlagos 40ezres városba. És rajtunk kívül van még 3 középiskola, abból kettő rosszabb a volt sulimnál egy pedig jobb.

Ilyen iskolákban a cél a szóbelire jutás ahol segít a tanár, egyszerűbb feladatok vannak és szórják a pontokat. De ha nincs szóbeli, brutális lesz a bukási arány szerintem.

Ami a legtöbbeknek nem akkora nagy probléma, de pl nekem nagynéném ha nem tudott volna annó szóbelizni matekból, akkor egy évet csúszott volna a tovább tanulása.


A saját eredményemet azért írtam le, mert középszinten nem nagy szám egy ilyen pontszám, viszont ezzel még is nagyon kiemelkedtem, ami sokat elmond az ilyen iskolákról.



2020. ápr. 9. 11:53
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Mellőzzük a rémhíreket. Aki 12 és 24% között teljesít, annak most is pont ugyanúgy lesz szóbeli, sőt a többi tárgyból is, nem csak matekból. Emiatt nem fognak se többen, se kevesebben bukni.

És ez bizony a gimnáziumokban is így van, oda se mindenki azért megy, mert képes 25 pontra megírni egy matek írásbelit.

2020. ápr. 29. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!