Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek a Kőbányai...

Mi a véleményetek a Kőbányai Szent László Gimnáziumról?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az egyik barátnőm jövőre oda fog járni.

8. osztályos lesz, haladó német tagozaton. :)

Csak kíváncsiságból érdeklődöm: milyen suli a Szent László?

Szigorúak a tanárok?

Nagyon sok a tanulnivaló?

Hány órájuk szokott lenni a diákoknak egy nap?

Sok a házi feladat?

Gyakran szokott az iskola programokat, szakköröket, osztálykirándulásokat szervezni?

Milyen a hangulat?

Kedvesek a diákok?

Melyik tantárgyakat tanítják legerősebben?

Melyikekre fektetnek kisebb hangsúlyt?

Esetleg van, aki jövőre oda fog járni? :D

Akik oda járnak, szeretik?

Nagyon örülnék annak is, ha hosszabban mesélnétek! :)


Köszönöm a válaszaitokat!



2020. ápr. 13. 00:09
 1/4 anonim ***** válasza:
Gimnáziumok között nimcsen túl sok különbség, meg nem.is igazán számít, hogy hol vézgi az ember el, a lényeg, hogy legyen egy bittos érettégije. Valószínűleg rá is 8-9 órák várnak, eléggé sok tanulmi valóval. Valamennyi szabadideje biztos lesz, hogy mennyi az attól is függ, higy vidéki-e. Ha igen akkor hétköznaponta szerintem kb 1 óra, a hétvégék szabadabbak. Persze, ha megelégszik a kettessel akkor jóval kevesebbet kell tanulnia, de ez meg fog látszódni az érettségin. Mivel német tagozatra ment, így valószínűleg arra helyezik a legnagyobb hangsúlyt, hogy minnél hamarabb legyen nyelvvizsgája.
2020. ápr. 13. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat! :)
2020. ápr. 15. 01:19
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Én idén kezdtem a Lászlóban. Vélemény szerint egy nagyon jó iskola, nem mellesleg szép is. Nekem a tanáraim közül 1 van, aki tényleg nagyon nagyon szigorú, de emellett rendkívül korrekt is és az osztály kedvenc tanára, imádjuk. Én nyelvi előkészítős vagyok most, nincs töri/föci/fizika/ének (én biosz-kémia tagozaton vagyok egyébként) tehát a tanulni való szeritnem teljesen átlagos mennyiségű, bár néha azért rendesen összejönnek egymás nyakára a TZ-k, de ez kb mindenhol így van. Egyáltalán nem kapunk sok házit, én a matek alatt szoktam egyedül meggörnyedni néha. Van egy csomó szakkör, és emellett rengeteg program van év közben, a kampány az egyik legnagyobb, bár ennek a hangulatát tényleg csak az tudja, aki már részt vett benne. Természetesen van gólyabál is, de pl idén voltak tabudélutánok is, ahol egy-egy "tabu témához" hívtak hozzá ertőt és beszélgetett velünk róla. Az osztálykirándulás év elején van, inkább tanulmányi kirándulásnak mondanám, véleményem szerint fárasztóan sok programmal, de amúgy jó. Így nekünk szinte 1 héttel később kezdődik a suli. A hangulat szerintem nagyon jó, a diákok teljesen normálisak. Lányoknak plusz pont, hogy sok a jó pasi:D Az hogy melyik tantárgyra fektetnek nagy hangsúlyt attól függ, hogy melyik tagozatra jársz. Ha a barátnőd németre megy, neki nyilván abból lesz sok órája. Nekem 2x van 6 órám, 1x 8 és 2x 7. Én nagyon szeretem ezt a sulit, örülök, hogy ide jöttem:)

2020. ápr. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm Neked is a válaszodat!

Ezek szerint jó suli a Szent László. :)

2020. ápr. 18. 00:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!