Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » MSc. Képzésre jelentkezéshez...

MSc. Képzésre jelentkezéshez követelmény a nyelvvizsga?

Figyelt kérdés

2020. ápr. 14. 00:21
 1/9 anonim ***** válasza:
36%
Igen
2020. ápr. 14. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi, ennek hol jártál utána?
2020. ápr. 14. 01:09
 3/9 anonim ***** válasza:
51%

Úgyhogy mschez bsc elvégzése kell. Bsc diplomával kell rendelkezned a bsc diplomához meg nyelvvizsga kell.


Ugye te sose jártál felsőoktatásba?

2020. ápr. 14. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem,ilyen bemeneti követelmény nincs. A bsc-s diplomát fogják kérni
2020. ápr. 14. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Vodafonelive ***** válasza:
45%

Kérdésre a válasz az, hogy nem követelmény.

Kifejtve meg ha nyelvvizsga nélkül államvizsgáztál akkor egy papírt kapsz amiben az van, hogy abszolutóriumod lett és leállamvizsgáztál egy szép napon. Ha a nyelvvizsga megvan akkor annak van egy sorszáma, szak, esetleg szakirány/specializáció, pecsétje magyar és angol nyelven.

Akik most kapják meg a diplomájukat úgy, hogy nincsen nyelvvizsgájuk azoknak is diplomájuk lesz, elvileg tudnak jelentkezni felvételinél de mesterképzésnél minden iskola minden szakára(!) külön felvételi követelmény van. Lehet valahova kérni fognak min. 1 db középfokú nyelv vizsgát, ez maximum a pótfelvételi eljáráson vagy a keresztféléves felvételin fog kiderülni.

2020. ápr. 14. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem követelmény.


Akik a nyelvvizsga diplomához való kötésének bevezetése előtt diplomáztak, ők is jelentkezhetnek msc-re.

Kedves #3-as, ugye te sem jártál felsőoktatásba?

2020. ápr. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Nekik is diplom kell, ahogy mondtam. De a jelenlegi felsőoktatási törvénybe a diploma követelménye a nyelvvizsga. Ergo, ha nincs nyelvvizsgád nincs diplomád és nem mehetsz msc-re sem. Szóval kell.... Az, hogy mi volt 30 éve az már nem számít.
2020. ápr. 15. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :) Azért fogalmazódott meg bennem a kérdés, mert jelentkeztem MSc.-re, most április elején mentem volna nyelvvizsgázni, de a vírus miatt lemondták így hoppon maradtam volna, de jött a bejelentés, hogy anélkül is megkapjuk most a diplit. 2016-ban volt valami macera, hogy külön követelmény lesz a nyelvvizsga MSc. jelentkezéskor is, most némelyik szak esetében úgy látom a tájékoztatókban hogy kell nyelvvizsga, némelyik meg meg se említeni. Kicsit féltem, hogy azért nem említik csak meg, mert hogy amúgy is alap a BSc.-hez. Szóval nem volt egyértelmű, hogy pontosan mi a helyzet, az tuti, hogy vannak olyan mester képzések, amihez bemeneti követelmény a nyelvvizsga, de örülök neki, hogy ezek szerint nem mindegyikhez. :) Mielőtt le lennék hurrogva, igen, így is el fogok menni nyelvvizsgázni. :)
2020. ápr. 15. 15:49
 9/9 A kérdező kommentje:
Azt írják idén egyáltalán nem kell nyelvvizsga az MSc. jelentkezésekhez, szóval megoldódott a probléma. :)
2020. ápr. 15. 18:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!