Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 9. osztályba megyek. Mit kéne...

9. osztályba megyek. Mit kéne átnéznem a tavalyi anyagokból vgay mivel fogunk kezdeni? És fogunk olyan dolgozatot írni, ami megmutatja, hogy állunk jelenleg tudás szinten?

Figyelt kérdés
2010. júl. 27. 13:35
 1/5 anonim ***** válasza:
82%
nem kell átnézni semmit, felesleges lenne, ne aggódj.
2010. júl. 27. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én nem néztem át semmit. Úgyis a legelejéről kezdtünk mindent (kivéve matek) és 4 év alatt eljutottunk minden végére. Egyedül a matekot nézd át, mert ott majd az általános iskolai tudásodra alapoztok.
2010. júl. 27. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha erős gimibe, és erős osztályba mész, valószínű lesz szerencséd pár szintfelmérőhöz, főleg matekból meg nyelvekből, de nem kell megijedni, ezeknek még nincs tétje, csak az, honnét kezditek a tanulást.
2010. júl. 27. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szintfelmérőt mi nyelvből és informatikából írtunk 5 éve. (nyelvi előkészítős osztály voltunk, így logikus).


Ha a 9.-es anyagot veszed, akkor irodalomból amit elkezdtek az az irodalom fogalma, a művészet, a korai irodalom (görög-római, Biblia, mondák, mesék, mítoszok --> ERRE NEM TUDSZ KÉSZÜLNI), nyelvtanból mi ugyanolyan tankönyvcsaládot kaptunk, mint általánosban, de semmit nem tanultunk belőle... Töriből azt fogjátok venni, mint amit 5.-ben. Tehát őskor, ókor (Egyiptom, Kína, India, Mezopotámia, Hellász, Róma, stb., év végén majd Honfoglalás, államalapítás). Matekból pedig vagy logikai szitával kezdtek (az van a könyv elején, de nekünk utolsó évre tették), vagy nem tudom... :D Oda érdemes átnézni, az egyenletek megoldását, a törteket (összeadás, kivonás, szorzás, osztás, egyszerűsítés, bővítés, hagyományos és tizedes tört), a függvényeket (ábrázolás, menet, metszéspont, tengelymetszet, kimetszett rész nagysága, meredekség), geometria (tér és síkgeom, de térgeom csak utolsó 2 évben volt nekünk). Azt hiszem ennyi, szelektálj, hogy mit akarsz, a matekot úgy szedtem össze, hogy nyelvi előkészítőben mi ezeket ismételtük. :D +Ha van irodalomból kötelező olvasmány, az első felét elropogtathatod... :D (általában Íliász és/vagy Odüsszeia, Antigoné, Romeo és Júlia, Biblia (RÉSZLETEK!)

2010. júl. 27. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat és én közgazdasági középsuliba megyek. :D

És köszönöm a gyors válaszokat.

2010. júl. 28. 16:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!