Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek a mai érettségi...

Szerintetek a mai érettségi döntésben fontos szempont lehet, hogy mekkora különbségek vannak az iskolák között?

Figyelt kérdés
Most engem nem maga az érettségi kérdése érdekel, lesz valahogy, mert mindig volt valahogy. Inkább csak az, hogy valóban fontos szempont e amit érzek, hogy iskolák erőssége között és így a jegyszerzés egyszerűségében hatalmas a különbség és nagy káosz lenne? Vagy azért nem annyira vészes, mint gondolom és csak a saját érdekeim miatt vágyok az érettségi megtartásra? (Bár a jegyeim se gyászosak, két hármas, megye legjobb gimnáziuma, de ez most nem számít.)
2020. ápr. 15. 13:42
 1/1 anonim ***** válasza:

Óriási különbség is lehet két iskola között. 9-11. osztályt egy erősebb gimiben végeztem, 12. osztályt egy gyenge gimiben (11. osztálytól magántanuló voltam, és a gyenge gimi közelebb volt, úgyis csak vizsgázni mentem be). Amennyi tanulás addig épphogy elég volt egy hármasra, az hirtelen elég lett az ötöshöz is. Ami addig is ötös volt, azért külön igazgatói dicséretet kaptam, oklevéllel, ajándék könyvvel.


Már 5 éve végeztem, nem olvastam, hogy pontosan mit is akarnak most csinálni, de sokak érdekében remélem, hogy nem ez lesz a felvételi alapja, mert sokan igazságtalan előnyhöz jutnának.

2020. ápr. 15. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!