Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek egy középiskolai...

Szerintetek egy középiskolai rangsor felállításánál melyik szempont a legfontosabb: a középszintű érettségi pontszámok, a nyelvvizsga-arányok vagy az OKTV-eredmények?

Figyelt kérdés

A középszintű érettségi eredmény szerintem függ a helyszíni lelkiállapottól is, így az nem lehet teljesen mérvadó.

A nyelvvizsga pedig az anyagi helyzettől is függhet.

Viszont ahogy olvastam az OKTV-eredmények definícióját "összehasonlításából az lászik, hogy mennyi kiemelkedő képességű gyerek tanul az iskolában, és mennyire támogatja az iskola a kiemelkedő tehetségekkel való külön foglalkozást."

Nekem ez tűnik a leginkább mérvadónak, ha középiskolák rangsoráról beszélünk.


2012. aug. 11. 18:29
 1/1 anonim ***** válasza:

OKTV szerintem.

A közép érettségi pontszámok erősen múlnak a tanáron is. Vhol úgy felpontozzák a dolgozatokat...vhol meg totál lehúzzák.

A nyelvvizsga meg tényleg anyagi helyzet függő is. Nálunk pl. szinte mindenkinek volt nyelvvizsgája, de nem a suli miatt, hanem mert a többségnek volt pénze különtanárra...


Viszont az OKTV is olyan, hogy arra tök máshogy kell készülni, mint pl. egy érettségire. Én anno a második körbe se jutottam be bioszból, aztán 95%-os emeltet írtam...

Szóval attól, hogy OKTV-re nem készít fel a suli, mert mondjk nem tartja olyan fontosnak, lehet, hogy emeltre baromi jól felkészít.


Talán legjobban az emelt érettségik eredménye mutatná a suli színvonalát:)

2012. aug. 11. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!