Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Osztályozó vizsgák 2020?

Osztályozó vizsgák 2020?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Kissé ki vagyok akadva a mostani helyzet miatt, ezért kérdezlek titeket, hátha van tapasztalata valakinek. Szóval magántanuló voltam eddig, egy magyar iskolában külföldi tartózkodás miatt. Március 30-tól becsatlakoztam a digitális munkarendbe(félévi vizsgát nem tettem le, így most az egész évből kell majd vizsgáznom). Azt hittem, így majd könnyebb lesz, és ha most tanulok és jegyeket kapok az órákon, ezeket az anyagokat majd nem kérdezik a vizsgán, amit (az akkori tudomásom szerint) majd júniusban teszek le. Ma az osztályfőnököm közölte, hogy nem ad nekem jegyeket, és minden szaktanáromat üzenetben kérte, hogy ne osztályozzanak, de azért én is tanuljak, feleljek... Szóval most minden szaktanárnak egyesével könyörgök, hogy ne kérjék majd számon azokat az anyagokat amikből egyszer már kaptam jegyet. Emellet pedig, amiről nyilván nem a tanárok tehetnek, berakták az összes vizsgámat augusztus utolsó hetére, szóval ha esetleg megbuknék valamiből, még javítani sem lesz lehetőségem. Persze abban már nem is reménykedek, hogy a rengeteg fontos tantárgyat, pl.: tesi, ének, rajz, etika..., eltörlik, vagy esetleg jegyet ajánlanak belőle, mert az összes tanár létfontosságúnak tartja ezeket a tárgyakat, még egy világjárvány közepén is. Szóval, most az osztályozó vizsgákra nincs is időm tanulni, mivel az online oktatáson annyi mindent várnak el tőlünk, hogy egy átlagos tanuló is már belerokkan, így én majd a két hónapos szünetemet csak azzal fogom tölteni, hogy otthon tanulok. Reménykedtem, hogy a kormány figyelembe veszi a mi helyzetünket is, az érettségisek mellett, de felesleges volt. Már azon gondolkozom, hogy inkább hazamegyek és évet ismétlek. Valakinek van valamilyen tapasztalata/tanácsa ezzel kapcsolatban?
2020. ápr. 16. 12:40
 1/1 anonim ***** válasza:

Mivel te magántanuló vagy nem kötelességed látogatni az órákat ezért a digitális órákat sem viszont vizsgázni muszáj lesz. Nem tudom miért ragaszkodik a tanárod, hogy felelj stb. (lehet gyakorlás?, vagy hogy tudjanak néhány tantárgyból jegyet ajánlani) de ismétlem ha nem veszel részt a digitális oktatásban magántanulóként akkor nem történik semmi. Ha viszont nem vagy magántanuló mert megszüntetted a magántanulói jogviszonyt,

(nem tudom ezt miért tetted volna mert magántanulóként is részt vehetsz az órákon és jegyeket is kaphatsz) de akkor a digitális oktatást is csinálnod kell és vizsgáznod is kell majd.

2020. ápr. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!