Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van e jogom kimenni az iskolából?

Van e jogom kimenni az iskolából?

Figyelt kérdés

Most nyilván nincs iskola így ez a kérdés inkább a jövő évre vonatkozik.


Tehát van egy szabály, hogy a tanuló nem hagyhatja el a (gimnázium) iskola területét tanítási idő alatt, mert ilyenkor az iskola vállal felelősséget érte. Ezt a szabályt milyen módokkal lehet kikerülni?


Tehát ha elmúltam 18 akkor már a saját felelősségem alatt leszek? Vagy ha például még nem vagyok 18, a szüleim valamilyen módon"leemelhetik" a felelősséget az iskoláról? (Akár önkormányzati intézkedéssel vagy bárhogy?)

Illetve ha az iskola ezt nem engedné, mennyire van joga ahhoz, hogy 18 év felett bent tartson bárkit is? (Még ha a házirend azt is írja).

Előre is köszönöm a válaszokat, nem arról van szó, hogy lógni szeretnék hanem pl a lyukas órákban meg más helyzetekben nem biztos, hogy ott szeretnék ülni.



2020. ápr. 16. 15:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Tök mindegy, hogy nagykorú vagy, mert az iskola diákja vagy. Ennél fogva kötelességed bent maradni, mivel ők felelnek érted, mert jogilag az iskola tanulója vagy. Úgyhogy ez a fellengzős “van-e joga az iskolának, mert én már 18 vagyok”, tök fölösleges....Gondolhatod, hogy ez nem az iskola saját kis házi szabálya, hanem jogszabály....legyél kicsit okosabb 18 évesen és gondolkozz.


Egyébként az egyetlen megoldás, ha megkéred az osztályfőnököd, hogy engedjen ki. Én így csináltam.

2020. ápr. 16. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

#1-es


Még nem vagyok 18 egyébként de szerintem ez mindegy.


Másrészt viszont nem teljesen jogszabály mert vannak olyan iskolák ahol a nagykorú diákok ha írnak egy kérvényt az igazgatónak és ő elfogadja, akkor kimehetnek...


Szerintem az nem fellengzős ha élek a jogaimmal, mármint ha 18 éves leszek akkor már lesz jogom kimenni az iskolából, csak ha ezt mindenféle intézkedés nélkül teszem, akkor megbüntethetnek.


Ezért kérdezem, hogy van e lehetőség "elvenni"az iskolától a felelősséget.

2020. ápr. 16. 16:01
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha az iskola nappali tanulója vagy, korodól függetlenül vonatkozik rád is az iskola Házirendje.

A munkahelyről sem lehet kisétálni munkaidő alatt és az sem személyes szabadság korlátozása kategória.

2020. ápr. 16. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

#3-as


Értem, hogy nem jog korlátozás de az a kérdésem, hogy ezt a házirendi szabályt ki lehet e kerülni valahogy jogilag. Mert a házirend nem áll a jogok felett, hanem fordítva

2020. ápr. 16. 16:07
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Magadtól nem, kérvénnyel, kilépővel igen.

Nekem volt állandó kilépőm (egy rövid kérvény amit az of. elfogadott beírt a tájékoztatóba) ezért amikor lyukasom volt bármikor kimehettem ebédelni stb.

Tehát írsz egy kérvényt amint 18 vagy, vagy ha kiskorú akkor szüleid, hogy

Tisztelt Of.

Kérem, hogy ekkor meg ekkor engedélyezze a kijárásomat mivel lyukasórád van és szeretnél elmenni ebédelni.

Of aláírja és akkor nekünk úgy már érvényes is volt.

2020. ápr. 16. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
De amúgy jogilag szerintem simán kimehetsz mármint nem tartóztathatnak fel szerintem, de a házirend megszegésével az iskola is elbocsáthat.
2020. ápr. 16. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm #5-ös utána járok :D
2020. ápr. 16. 16:14
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Szívesen de a házirend mindenhol más, tehát lehet, hogy neked igazgatónál kell kérni, vagy hasonló ezért majd kérdezd meg of.-t ő biztosan tud válaszolni.

Tapasztalataim szerint 11-12-es felnőtteket még egy gimiben is felnőttként kezelnek ezért biztos, hogy van valami módja.

Ha egy 14 évesnek nem engednék meg megérteném.

2020. ápr. 16. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
#6-os, igen ezt tudom, ezért akarom "hivatalosan" elintézni
2020. ápr. 16. 16:19
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Ezt utáltam a középiskolában.. jogilag felnőtt embereket gyerekként kezelnek.

Anno 18 évesen még annyira se lehetett elhagyni az iskola területét, hogy a párszáz méterrel arrébb levő kisboltban vásároljak magamnak kaját. Persze fizikailag nem tarthattak volna vissza, de akkor meg kirúgnak, mert megszegtem a házirendet.

Viszont fél évvel később még szintén 18 évesen egyetemen már azt csináltam amit akartam, ott tényleg felnőttként kezeltek. Akkor mentem amikor akartam, néhány órán volt katalógus de ennyi.

Sőt emlékszem középiskolában tűzzel-vassal üldözték azokat akik dohányoznak (18 év felettieket is). Egyetemen meg senkit nem érdekelt csak a bejáratoktól legyen meg 5 méter.

18 évesen több jogom volt az egyetemen, mint korábban a 19-20 éves osztálytársaimnak a középiskolában.


Zárójeles megjegyzés, hogy ha több járatára van az iskolának és nem őrzi portás, akkor csak simán lógj el. Mi is azt csináltuk. Ha illedelmesen megkértük az ofő-t, hogy nagykorúak vagyunk és lyukasóránk van emiatt elszeretnénk menni, na azt nem engedte. Ha szépen csendben ellógtunk az fel se tűnt senkinek..

2020. ápr. 18. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!