Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az igaz, hogy egyetemen a...

Az igaz, hogy egyetemen a vizsgákra többet kell tanulni, mint az érettségire?

Figyelt kérdés

2020. ápr. 18. 20:57
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
65%
Egy vizsgára is többet gyakran!
2020. ápr. 18. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
58%
Hat erettsegire mennyit kell amugy tanulni? En egyaltalan nem tanultam ra.
2020. ápr. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
90%
Igen. Nálunk kb. 1 vizsgára nagyobb anyag volt, mint az összes érettségi tárgy 4 éves anyaga. Államvizsga tételek közül vmelyik 100 oldal volt a lényeg (amit nyilván nem kell elmondano, de tudni kell)
2020. ápr. 18. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim válasza:
igen
2020. ápr. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
98%
Igaz. Ha nem így lenne akkor 8 általános lenne a feltétel és nem érettségi.
2020. ápr. 18. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonymousreview60 ***** válasza:
98%
Igen. A BME-s vizsgákon jellemzően 1 tárgyhoz több tétel volt, mint egy érettségi tárgyban. Jellemzően 6 vizsga volt, néha több, érettségin meg ugye csak 5 tárgy. Középiskolában 36 hónapod volt azokat átrágni, itt lesz 4. Igen, ilyen a felnövés, de meg lehet szokni 1-2 félév alatt.
2020. ápr. 18. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
Értem. Amúgy mennyi idővel a vizsgaidőszak előtt szoktatok elkezdeni tanulni?
2020. ápr. 18. 21:13
 8/26 anonim ***** válasza:
95%
Nekem pl. most van egy csomó beaadandóm, azokat csinálgatom, egyébként vizsga előtt pár nappal tanulok az adott vizsga előtt.
2020. ápr. 18. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
68%
Hogyan lehetséges ennyit megtanulni ennyi idő alatt? Én sem nagyon készültem/készülök érettségire, de azért eléggé megijeszt a mennyiség, mivel nekem is BME a cél
2020. ápr. 18. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
92%

Igen! És sokkal nehezebbek is és vannak buktatós tárgyak, ahol mindent megtanulsz és mégis csak 3. vizsgád lesz majd sikeres.


Mindennapi tanulással lehet ezt megcsinálni. Meg ugye itt másfél óra egy előadás és a gyakorlat is, ami alatt rengeteg dolog ragad rád. De tényleg amire figyelni kell az az, hogy minden anyagot még lehetőleg az nap, de mindenképpen azon a héten tanulj meg. Nem szabad húzni a dolgokat.

Egyébként érdekes nagyon, mert hozzá szoksz a rengeteg anyaghoz a második félévedre. Szóval ha vissza gondolsz majd a sulis anyagokra, ki fogod magad nevetni. Ez nem tudom mitől van, de valamiért csak úgy darálod majd egy idő után a tanulnivalót.

Persze az is egy nagy segítség, hogy egyetemen azt tanulod ami érdekel, ami a hobbid jó esetben és ami a hivatásod lesz majd.


Szóval ne aggódj, akit tényleg érdekel a szakterülete az bele szokik az egyetem világába:) sok sikert hozzá előre is!

2020. ápr. 19. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!