Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Felvi.hu-n, az egyetemre való...

Felvi.hu-n, az egyetemre való jelentkezésnél, a dokumentumok csatolásánal problémákba ütköztem, ez mennyire befolyásolja a többletpontokat, vagy azt, hogy felvesznek e az általam megjelölt egyetemre? Többi lennt?

Figyelt kérdés

Az első probléma az az volt, hogy ugye kérték az év végi bizonyítványokat is, viszont én akárhogy is próbáltam csak egyetlen egy jpg vagy pdf(már nem emlékszem pontosan) fájlt tudtam megadni, így kénytelen voltam összeollózni az év végi bizonyítványokat egyetlen egy dokumentumra

Valamint, van 2 nyelvvizsgám is

Abból az egyik ecl-s(angol kozép)amihhez tudtommal nem is kell és nem is tudtam volna képet csatolni. az angol nyelvvizsgához tartozó adatokat megadtam.(képet ehhez, azért nem kell csatolni mert az igazoló kód úgyis nyílván van tartva)

Viszont a német nyelvvizsgát ausztriában szereztem, ez egy ösd típusú nyelvvizsga amit nemzetközileg bárhol elismernek, a legördülő sávnál egyedül a “honosított, külföldi nyelvvizsga” állt még talán ehhez a legközelebb, viszont ez az ösd nyelvvizsga nem lett honosítva mert nemzetközileg bárhol elismerik

Ennek a nyelvvizsgának egyedül egy igazoló kódja van, viszont a honosított külföldi nyelvvizsgához két igazoló kódot is kérnek

Így az ausztriában szerzett nyelvvizsgámat se képpel, se kóddal nem tudtam igazolni, így azthiszem valamilyen alternatív megoldáshoz folyamodtam, asszem úgy, hogy másikodik kódnak valami kamukódot adtam meg..:D

Igazából nem is lenne nagy gond, ha a német nyelvvizsgát nem fogadnák el valami oknál fogva, mert az emelt német érettségimel lényegében kiváltottam a német nyelvvizsgát, viszont mivel nyelvtanári egyetemre készülök tovább, így fontosnak tartottam, hogy tudassam, hogy van német nyelvvizsgám is

Elég szomorú és bosszantó, hogy a legördülő sávnál nincsen “nemzetközileg elismert nyelvvizsga” opció és hogy nem lehet képpel bizonyítani.

Előre is köszönöm a válaszokat! :)



2020. ápr. 19. 14:06
 1/9 anonim ***** válasza:
Honosítani kell a külföldi nyelvvizsgát, csak úgy ismerik el. De ha pontügyileg nem számít, akkor mindegy, a diplomához meg ott van.
2020. ápr. 19. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Az első felvetésedre reagálva, nem tudom, hogy elfogadják-e majd így, viszont fel lehetett tölteni több képet is.

A német nyelvvizsgádat egészen biztosan nem fogadják így el. Hiába nemzetközileg elismert, a felvételi eljárás során kapható pluszpontoknál egyértelműen definiálva van, hogy államilag elismert nyelvvizsga kell, és a külföldön szerzett bizonyítványt honosítani kell. Nem a felvételi rendszer hibája, hogy nem olvastad el rendesen/időben a szabályzatot. Viszont ha úgysem számít, akkor teljesen mindegy, az egyetem nem kap arról értesítést, hogy miből áll össze a pontod, miután felvettek, csak egy hatszámjegyű kód leszel.

Nyelvtanári egyetem Magyarországon egész biztosan nem létezik.

2020. ápr. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A nyelvvizsgát csak honosítás után tudod felvételihez felhasználni. Ha amúgy sem kell a pontokhoz, akkor azt töröld, amit beírtál.


A másik, a középiskolai eredmények. Így nem fogják elfogadni, hogy össze lett szerkesztve. Több oldalt is fel lehet tölteni, egyesével kell megtenni, egyszerre nem lehet. Töltsd fel rendesen. Különben nem fognak tanulmányi pontokat számolni.

2020. ápr. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az érettségi bizid összeszerkeszted, a nyelvizsgához meg kamu azonosítokat írsz be. Hát gratulálok, és te akarsz egyetemre menni.
2020. ápr. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Helyesbítek: nyelvtanári szakra szeretnék menni

Egynél több bizonyítványt meg nem tudtam feltölteni, KÉNYTELEN voltam összeszerkeszteni egybe az összeset!

Ezeken a hibákon tudok még javítani? Nem a baszogatás kell, hanem a segítség kedves megkeseredett legutóbbi válaszoló

2020. ápr. 19. 19:09
 6/9 anonim ***** válasza:

Én azt hallottam, hogy most idén a honosítás alól is felmentés van. De egyébként nem nézik azt, hogy van-e még 1nyelvvizsgád is az érettségin kívül szerintem. Ezért sajnos nem fognak előnyben részesíteni, ahogy a neved se fogja senki megnézni, hogy "á igen,ilyen ügyes, hogy van még 1 nyelvvizsgája?"

Csak a pontszámítás terén érdekel bárkit sajnos.

2020. ápr. 22. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

A dokumentumokat tudom utólag törölni

Így a német nyelvvizsgát is törlöm akkor és majd honosítom és újra megadom

De látom erre is magamtól kellett rájönnöm kedves okoskodó, ám segíteni nem tudó válaszolók :)

2020. ápr. 27. 14:53
 8/9 anonim ***** válasza:
Senkinek nem kötelessége segíteni, nem kell ilyen bunkón reagálni. Mindenki magától jön rá, elárulom.
2020. ápr. 28. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Gratulálok, sikeresen megtetted az első önálló lépéseidet ahhoz, hogy ne legyél életképtelen! Csak így tovább!
2020. ápr. 28. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!