Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Érettségin kötelező az öltöny/...

Érettségin kötelező az öltöny/nyakkendő?

Figyelt kérdés

Nos az a helyzet,hogy nekem speciel nincs öltönyöm,nyakkendőm,kölcsönt sem tudok szerezni,kölcsönözni meg venni nem szeretnék(erre az egy alkalomra,mert drága nagyon),ezért azon gondolkodtam hogy sima fekete bőr cipőben mennék,valamint fehér ingben,chino nadrággal vagy sötét farmerrel.

Hallottam olyan pletykákat hogy valakit zavartak már el érettségiről nem megfelelő öltözék miatt...Engem az érdekelne,hol van az írásba foglalva,hogy érettséginél KÖTELEZŐ az öltöny?Mert erről eddig én hivatalos tájékoztatást nem kaptam.Illetve ha elküldenének,akkor azt nekem írásos papír hijján szó nélkül tűrnöm kell,vagy ezért lehet panaszt tenni?(Elvégre nem convorse cipőbe meg adidas pólóba megyek,hanem fél-formálisan...)



2020. ápr. 20. 21:44
 1/8 A kérdező kommentje:

*Híján

*converse

2020. ápr. 20. 21:46
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem zavarhattak el emiatt senkit. Nem kötelező.
2020. ápr. 20. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Írásbelire abszolút nem kötelező. Szóbelire szoktak, de az idén úgysem aktuális. Amit leírtál az tökéletes
2020. ápr. 20. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

fehér ing + fekete nadrág

a nyakkendőt én magasról szarom le

2020. ápr. 21. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
El nem zavarhatnak, szóbeli meg amúgy se nagyon lesz. Az írásbelire öltözz fel alkalmian.
2020. ápr. 21. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én 2018-ban érettségiztem, és akkor a fiúkon azt láttam, hogy az írásbeli alatt le is vették a zakójukat, nyakkendőt alig-alig láttam. Ezért szerintem teljesen megfelel, ha egy szép ingben mész, sötét nadrággal. A cipő is legyen minél egyszínűbb (tehát ne edzőcipő), de nem kell túlgondolnod. :) A szóbelikre kellene pöpecül kiöltözni, de mivel az nektek nem lesz, így tárgytalan. :D

Sok sikert ebben a nehéz helyzetben is! :)

2020. ápr. 21. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

#6

Köszönöm!:)


És köszi a többieknek is a választ!

2020. ápr. 22. 23:00
 8/8 anonim válasza:

Sajnos nem.

Ezért állítanak be állásinterjúkra olyan öltözékben a jelentkezők, hogy csak bámulok, és még a tanulmányi osztály visszaigazolása után sem hiszem el, hogy ezek érettségit/diplomát kaptak.

2020. ápr. 24. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!