Kezdőoldal » Ünnepek » Ballagás » Végzős 18 éves diák vagyok...

Végzős 18 éves diák vagyok most kerültem új suliba és iskolai ünnepségekre fiuknak fehér ing iskolai nyakkendő és sötét alj a kötelező. Ez mit takar a kiöltözés szintjén? Az előző sulimban megtette egy ing és farmer is.

Figyelt kérdés

2017. jan. 9. 22:42
 1/5 anonim válasza:
100%
Ha már úgyis inget meg nyakkendőt kell felvenni akkor nem halsz bele az öltönynadrágba sem. Első alkalommal érdemes rendesen felöltözni, aztán majd figyeld meg mit vettek fel a többiek. Vagy csak simán kérdezd meg a többi srácot mit lehet és mit nem :)
2017. jan. 9. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha ez van előírva akkor ezt kell viselni kész.

Általában iskola függő ez hogy melyik iskola milyen ruházatot ír elő iskolai ünnepségekre. Nálunk ahova én jártam ott ezt szigorúan vették, ott a nyakkendő nem volt kötelező, de elvárták hogy fehér ing és fekete öltöny nadrág legyen megfelelő cipővel. A cipőt is csak akkor nézték el ha kint olyan idő volt ami indokolta a bakancsot, de az ünnepség idejére át kellett venni elegánsabb cipőt.

Lányoknál fehér blúz, matrózblúz nem volt kötelező, fekete szoknya és testszínű harisnya vagy maximum fekete harisnya. Náluk ez volt megadva és amelyik lány nadrágot vett fel, hiába ünnepélyest ha nadrág volt azért már megszólták hogy legalább ünnepségek alatt legyen picit nőies. A végzősöknél a szalagavatóra, ballagásra, érettségire, csináltatott ruhájukba kellett megjelenniük, ami általában egy egyedi színű egységes ing és nyakkendő volt, de amikor ez megvolt akkor már ezt kérték a végzősöktől. De azt még jobb kedvvel viseltük mint a hagyományos fehér inget. Nekünk bordó ing, fekete-fehér csíkos nyakkendő és fekete öltöny volt, lányoknak is ugyan ezek a színek voltak, csak női változatban, és nekik nyakkendő helyett egy sál volt.

2017. jan. 10. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Mi a kérdés? A fehér ing és az iskolai nyakkendő elég egyértelmű.

Nadrágot meg megkérdezed az osztálytársaktól, hogy ők farmerben szoktak vagy szövetnadrágban. De ha farmer, az is csak fekete lehet. És olyan, amin annyira nem látszik, hogy farmer, tehát nem olyan vastag, hanem finomabb anyagú.

2017. jan. 10. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Most akkor mi van?


Az ,,alj" az szoknya. Lányoknak. Fiúknak nadrág kell.


Még jó, hogy a farmer ünnepségre nem jó.

2017. jan. 10. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 veterán vas ***** válasza:
93%

Van gond, ha 18 éves diák létedre csodálkozol az iskolai ünneplős-szerelésen.....


Amúgy tényleg azt mondták, hogy fiúknak kötelező a sötét alj? Bakker, Te Skóciába jársz suliba, csak nem vetted észre! :)

2017. jan. 15. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!