Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Érettségi másik városba?

Érettségi másik városba?

Figyelt kérdés

Most komolyan nem engedik meg, hogy módosítsam a helyszínét az érettséginek?

Amikor jelentkeztem, más városban tartózkodtam, oda, ahhoz a kormányhivatalhoz nyújtottam be e jelentkezésemet. De ugye haza kellett jönni. Nem hiszem el, hogy nem képesek ennyi rugalmasságra.

Ha máson lehet változtatni, akkor pont ezen miért nem?


Ráadásul olvastam valahol, talán eduline-on, valami hivatalos forrás nyilatkozta, hogy a kéréssel az érintett kormányhivatalhoz kell fordulni. De ott meg arra hivatkoztak, hogy mivel erről nem született jogszabály, így ezen nem lehet módosítani.

Ez most akkor mi?



2020. ápr. 21. 16:10
 1/6 A kérdező kommentje:
*városban
2020. ápr. 21. 16:10
 2/6 anonim ***** válasza:

Ez a jogszabály. Ez közigazgatási eljárás, nem kívánságműsor. Egy érettségivel az elejétől a végéig egy kormányhivatal dolgozik, nincs átjárás közöttük. Ez nem rugalmatlanság.

Amit te kívánsz, az sokkal többe kerülne, mint a te vonatjegyed.

A leadott jelentkezésen általában semmit nem lehet változtatni, most a járvány miatt kivételesen lehet néhány dolgot, de ettől még nem lehet egy jelentkezést egy másik jelentkezéssel helyettesíteni.

Utolsó kérdésedre: ez egy lehetetlen és megalapozatlan követelőzés a részedről. Vagy kifizetnéd a költséget, amibe kerülne?

2020. ápr. 21. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Jaj mibe kerülne?
2020. ápr. 21. 21:11
 4/6 anonim ***** válasza:

Több embernek sok munkájába és idejébe. És ha ezt lehetővé tennék, nyilván nem te akarnál egyedül élni vele, és hamarosan teljes lenne a káosz, mert senkinek fogalma sem lenne, hogy egy kormányhivatalnak hány ember érettségijét kell megszerveznie.

Közben meg már márciusban jönnek a kérdések, hogy miért nem kaptam még behívót az emeltre, de április végén még azzal kéne foglalkozni, hogy ki melyik megyébe akar átmenni, és átírni az összes beosztást.

Egyébként se lenne értelme kiépíteni egy olyan lehetőséget a kedvedért, ami csak ebben az évben van, mert az alapszabály az, hogy a leadott jelentkezést nem lehet módosítani.

2020. ápr. 22. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Április vége van és senki nem kapott még behívót...


Amúgy az biztos nem fog kápszt okozni, ha a vidékiek felmennek a nagyobb városokba vagy fordítva. A múltkor az RTL híradóban volt egy lány, aki Budapestről Nyíregyházára fog utazni. Konkrétan átutazza a fél országot.

Gratulálok mindenkinek, pontosan így kell szétterjeszteni egy vírust.👏

2020. ápr. 22. 08:32
 6/6 anonim ***** válasza:

Nyilván senki nem kapott behívót, hiszen tegnap volt a módosítási határidő.

Az utazásban igazad van, de a kormányhivatal akkor sem tud mást csinálni, mint amit a kormány beleírt a kormányrendeletbe. Erről nem ők tehetnek.

2020. ápr. 22. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!