Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha átjelentkezek egy másik...

Ha átjelentkezek egy másik egyetemre, a felvételnél nézik az előző egyetemen elért addigi eredményeket?

Figyelt kérdés
Orvosira akartam menni, viszont a kémia érettségit nem tettem le, mert nem éreztem magam késznek rá, csak emelt bioszt. Idén tanulni akartam az emelt kémiára, de mivel TB ugye jó, ha van, ezért addig jelentkeztem egy másik egyetemre. Elég sokat kell tanulnom a kémiát és nem tudok az egyetemi anyagra elég időt fordítani mellette, leginkább a bemagolandó fajlistákra értem. A jelenlegi egyetemen elért eredmények befolyásolják, hogy felvesznek e az orvosira, ha az emelt biosz és kémia érettségi mellette viszont jól sikerül?

2019. nov. 9. 16:45
 1/5 A kérdező kommentje:
Természetesen nem úgy értettem, hogy átviszem a tanulmányokat, hanem teljesen újra kezdem ott.
2019. nov. 9. 16:47
 2/5 anonim ***** válasza:
86%
Semmit nem tesz hozzá, nem ad pontot, és az érettségi tananyagban is más, mint az egyetemi tananyag sajnos.
2019. nov. 9. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ. Én most itt inkább olyan szituációra gondoltam, hogy tegyük fel túljelentkezés van, és többen is elérték a ponthatárt. Ilyenkor csinálnak olyat, hogy átnézik a korábbi tanulmányokat, hogy eldöntsék ki maradjon és ha mondjuk látják, hogy rossz eredményeket szereztem egy másik egyetemen, akkor elutasítanak? Gondolván, hogy az illető biztos "rossz tanuló"?
2019. nov. 9. 17:04
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Meghúzzák a határt egy konkrét pontnál, pl. 350. Aki elérte a 350-et, be fog kerülni, aki nem, az nem. ha olyan sok 350-es van, akkor meg inkább egy ponttal felette húzzák meg. De nem csinálnak olyat, hogy még válogatnak...
2019. nov. 9. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Értem mire gondolsz, de úgy van, ahogy az előttem levő írta.

A ponthatár úgy van meghúzva, hogy a keretszámot ne lépje túl, vagyis ha egy szakon még van mondjuk 3 szabad hely, és az addigi utolsónak pl. 350 pontja van, de utána még 5 embernek is 349 pontja van, akkor nincs olyan, hogy közülük 3-at felvesznek a másik kettő pedig kiesik, hanem ilyenkor inkább a keretszámot nem betöltve 3-mal kevesebb emberrel elindítják a szakot.

2019. nov. 9. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!