Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miskolci földtudományi kar,...

Miskolci földtudományi kar, bányamérnöki?

Figyelt kérdés
Próbáltam kicsit személyesebb véleményeket keresni, de csak az olajra pályázik mindenki. Hiába jövedelmezőbb, akár sokkal is, engem a bányászati érdekel. Leginkább a karról tapasztalatok és elhelyezkedési lehetőségek érdekelnének; magyar kilátások miatt, mindenképp külföldben gondolkozok.:)

#Miskolci Egyetem #műszaki földtudomány #földtudományi kar #bányamérnöki #geotechnikai mérnöki
2020. ápr. 21. 17:57
 1/2 anonim ***** válasza:

Külszíni bányákból továbbra is rengeteg van mind az országban, mind Európában. Elhelyezkedéssel nem lesz gondod, Magyarországon ugyanis egyedül Miskolcon van bányamérnöki képzés, és évente kb. 20-30 ember végez, tehát nem egy nagy tömeg. Pont emiatt bányamérnökként - a városi legendákkal ellentétben - igen jól lehet keresni, persze nem mindenhol, de többnyire igen. Külföldi viszonyokról nem tudok több infót mondani, de mindenhova kell a szakember, tehát ha megvan a nyelvtudás (szakmai része is), akkor nincs miért aggódnod, garantált a magas fizetés.


Magát a szakot egyébként tudom ajánlani, bányászok és kohászok közössége a legszorosabb az egész egyetemen, egyrészt kevesen vannak és összetartanak, másrészt ott kb. mindenki benne van a selmeci hagyományőrzésben, ami még inkább összekovácsolja a közösséget. Gépészekkel kiegészülve rengeteg felejthetetlen élményben lesz részed, ezt garantálom ;-) Verhetetlen trió.


Én gépész vagyok, úgyhogy csak kívülről látok bele a dolgokba, de elég nehéz a bányamérnöki szak. Rengeteg anyagtudomány, és kémia, mechanika is van bőven.

2020. ápr. 26. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 geo-logic ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Csak egyeterteni tudok előző valaszoloval.

Bár oktatás nehézsége annyira nem durva, de aki szereti a műszaki ill természettudományokat baj nem érheti.

Állás pedig itthon és külföldön egyaránt garantált. Mélyművelés, külszíni fejtés, mélyépítés (metró, alagút) egyaránt keresik őket.


Csak javasolni tudom;) izgalmas, jólfizető, fontos szakma!

2020. júl. 14. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!