Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen a Szombathelyi művészet...

Milyen a Szombathelyi művészeti szakgimnázium?

Figyelt kérdés

Főleg a zene szak érdekelne. Mennyire nehéz bekerülni?

Hányan vannak egy osztályban?

Van szóbeli felvételi?

És mi a véleményetek suliról, szeretitek?



2020. ápr. 23. 17:17
 1/3 anonim válasza:

Nem tudom kell e válasz, nincs e késő, de azértirok , mert nem olyan megterhelő.

Na most a bekerülésről nem tudok sokat, de állítólag ha nagyom tehetséges vagy akkor felvesznek akkor is ha bukásra állsz, de 🤷🤷 naaz osztályokban ha minden igaz 30-an vannak. És ha a fejemben nem csak káposzta szafft van akkor 15 médiás , és 15 zeneis. Mindezt csak azért tudom mert a nővérem is oda jár , bbár ő a textíl szakra, és én a mozgókép-és animáció szakra , azaz a médiára akarok menni majd. A szóbelit illetően aszt hiszem a nővéremnek volt szóbelije. De túlélte. Nekem szimpi. Bár tesó csütörtökönként hatkor végez, és egyépként négyig tart a tanítás, (most a ötvös/textíl/festő/grafikus... Szakokról vn szó)

és ő nyolcra megy be. Közelében van viszonylag buszmegálló, vele szemben van bicikliszervíz, nem messze van a kórház, ha valaki netán telrúgja a vödröt. Kell ennél több?

(nem minden esetben stímmel amit írok, ezt csak halottam, semmit se ígérek. Viszont ha továbbra is oda akarsz jelentkezni, hát sok sikert !!!!!!!

2020. júl. 23. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Előzőt javítva: 30-an egy osztályban sincsenek meg, főleg a zeneis osztályokban nem. A zene szakra nagyjából 10-15 embert vesznek fel, médiára 4-6 embert. A suli nem négyig tart, (ha a szakmai napokról beszélünk) hanem, a képzős osztályokban, 7-8-ig akár.

Persze vannak laza napok, amikor 3-kor már végez az ember, de ha kifogsz egy jó órarendet, akkor nagyon simán túllehet élni a szakmai napokat is. A zenészeknek pluszban rengeteget kellett gyakorolnia, ennyit tudok róluk mondani biztosan, mivel az ő szakmai óráik nem tudom hogyan voltak.

Mivel én képzős voltam, a zenei szakról csak azt tudom mondani amit hallottam. Elvileg az elmúlt években elég könnyű volt a bejutás, a kevés jelentkező végett. Szóbeli nálunk volt, de a zenészekről nem tudok. Ajánlom figyelmedbe a suli honlapján a felvételi részt, ott mindent leírnak szerintem.

Én idén végeztem ott, és szerintem ennél jobb környezetben nem kerülhettem, persze mindennek vannak árnyoldalai. Mi hatalmas szabadságot kaptunk, és ezt megkellett tanulni kezelni. A társaság nagyon jó, befogadó és mindenki ismer mindenkit (aminek szintén van hátulütője). Összeségében nagyon jó szakmai oktatást kapsz egy nagyon családias környezettel.

2020. júl. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ja és még valami az elsőhöz, aki bukásra áll nem veszik fel. Pont egy tanárral beszéltem ebben az évben, hogy a képzős osztályba nem akarnak felvenni, egy amúgy ügyes lányt, mert nem teljesített jól a központi felvételin. Ha ugyanis tudják, hogy a szakma mellett nem fogsz tudni koncentrálni, és tanulni a közismeretre akkor nem szívesen vesznek fel.
2020. júl. 23. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!