Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért buzdítják arra a diákoka...

Miért buzdítják arra a diákokat matematika és fizikaórákon, hogy gondolkodjanak, ha nem lehet a feladatokat gondolkodásból megoldani?

Figyelt kérdés

2020. ápr. 24. 11:37
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
De.
2020. ápr. 24. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 dq ***** válasza:

Engem arra buzdított a fizikatanárom, hogy algoritmikusan járjak el. Teljesen mechanikusan írjam fel az n egyenlet - n ismeretlent, majd oldjam meg (általában azt is szépen sorban, beleírva őket egymásba).

Nem kaptam tőle sokat (sőt), de ez például hasznos.

2020. ápr. 24. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 dq ***** válasza:

Ritka az, amikor meg lehet úszni a számolást.

Itt van egy példa: https://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomany..

kiszámolva és kilogikázva is.

2020. ápr. 24. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
71%
Mert a gondolkodás nagyon fáj. Esetleg így tudják magukat megerőltetni.
2020. ápr. 24. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
A matematika és a fizika pont olyan tárgyak, ahol meg lehet oldani gondolkodással a feladatokat. Ellentétben a magyarral, történelemmel és hasonlókkal.
2020. ápr. 24. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

"Ritka az, amikor meg lehet úszni a számolást."


És még amikor meg lehet úszni a számolást, akkor se tudja a diák mi a helyes gondolatmenet (és nem azért mert nem gondolkozik).


Pl.:

Egy ló egy karóhoz rögzített kötelet húz valamekkora erővel. Hogy változik az erő, ha két ugyanolyan ló ugyanazt a kötelet ellentétes irányba húzza (nincs karó). Az is levezethető logikusan, hogy nő, az is, hogy nem változik.

2020. ápr. 24. 12:03
 7/26 anonim ***** válasza:
Hát, nem egészen :) Éppen az a jó a természettudományokban, hogy a valóság a próbájuk, és a valóságot nem érdekli, hogy ki mit gondol róla. Két egymástól eltérő eredmény nem lehet egyidejűleg helyes, ilyenkor a gondolatmenetben van a hiba.
2020. ápr. 24. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

"Két egymástól eltérő eredmény nem lehet egyidejűleg helyes, ilyenkor a gondolatmenetben van a hiba."


Erről beszélek. A diák gondolkodással rájön egy gondolatmenetre, majd onnan tudja meg, hogy rossz volt a gondolatmenete, hogy a tanár ráírja a dolgozatára az egyest.

2020. ápr. 24. 12:23
 9/26 anonim ***** válasza:
58%
Ez szerintem is hülyeség... Én emelt matekos voltam gimiben, egy rövid ideig jártam emelt fizikára is, infóra is és volt nálunk egy-két "zsenigyerek", aki ki tudott találni egész okos megoldásokat egy-egy problémára, de a legtöbbször szimplán annyival el lehetett intézni a dolgot, hogy megtanultad, amit kellett és a tanultakat tudtad alkalmazni. Ennyi. Nekünk a tanáraink is mindig ezt mondták, mert persze érdekes elmélázni azon, hogy mi miért van és mi hogyan működik, de középiskolában ha csak szimplán egy tananyag elsajátítása és a tárgy teljesítése a cél, akkor nincsen rá semmi szükség, hogy most nem tudom mennyit gondolkodj és csak kipattanjon a fejedből valami szuper egyedi megoldás. Ez nem is fog megtörténni, ülhetsz felette akár 24 órát is. Ebből a szempontból szerintem pont inkább az előbb említett magyar az, ahol kell gondolkodni...
2020. ápr. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
59%

Dehogy nem.

A képlet mindig adott, vagy ha már vettétek és nem tanultad meg, akkor az a te sarad.

Maradjunk annyiban, adott a képlet. Be helyettesíteni kell, és ekkora a nagy mulatság. Ahogy az előttem szólók közül mondták, igazából algoritmikus. Lépésről lépésre vannak a feladatok, gondolkodni meg annyit kell, hogy felismerni mit hova használsz.

2020. ápr. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!