Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a különbség a Gimi és a...

Mi a különbség a Gimi és a középiskola között?

Figyelt kérdés
2010. júl. 28. 09:37
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
87%

2 külön fogalom. A középiskola gyűjtőnév, beletartozik a gimi, a szakközép és a szakmunkás is.

A gimiben és a szakközépben kapsz érettségit is. A gimiben viszont nem tanulsz szakmát, onnan továbbtanulni szoktak az emberek, mert más lehetőségük nem nagyon van. A másik kettőből is lehet persze továbbtanulni, csak az esélyeik kicsit rosszabbak, mivel alapvetően nem a továbbtanulásra készítik fel a diákokat.

2010. júl. 28. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
74%
Semmi, a gimi az egy középiskola.
2010. júl. 28. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
72%

Hát a szakközépből is simán tovább lehet tanulni, sőt, ha olyan irányba mész tovább, mint amit a szakközépben tanultál, akkor könnyebb helyzetben is vagy, mint egy sima gimis. szóval a lényeg: gimi 4 év, nem tanulsz semmi szakmai tárgyat, érettségi, aztán valószínűleg fősuli.

szakközép is 4 év, tanulsz pár szakmai tárgyat, attól függően, hogy milyen jellegű a szakközép, én ruhaipariba jártam, volt varrós, szabós óránk pár, érettségi, aztán ottmaradhatsz a suliban ötöd vagy hatodévre, hogy papírt szerezz a szakmáról. rögtön érettségi után is mehetsz tovább fősulira vagy a plusz 1-2 év után is. a szakmunkásban szakmát tanulsz, azt hiszem, hogy csak szakmai órák, gyakorlatok vannak a 4 év alatt, ha ez után érettségit akarsz, akkor 2 év alatt megszerezheted a szakmunkás vizsga után, és akkor esetleg innen is mehetsz fősulira.

2010. júl. 28. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
71%

A szakközépiskolából miért lenne nehezebb továbbtanulni?

Volt akkor is heti 4óra laborom, és ez sokat jelentett egyetemen. A gimisek meg csak néztek hogy mi van.....

2010. júl. 28. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
27%
Na.. azért a gimiben lényegesen színvonalasabb az oktatás. Amíg szakközépben varrnak, meg hajat festenek, addig ott sokkal jobban nyomják az értelmesebb tárgyakat!
2010. júl. 28. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
91%

Én vagyok az, aki a varrós szakközépből jött.

Nem értem, hogy miért nézed le ezeket az órákat, meg mi az, hogy gimiben nyomják az értelmesebb órákat...??

nekem nagyon is sokat segített az egyetemen, hogy tanultam varrást és hogy fizikából érettségiztem. tudtam már a középsuli elején, hogy merre szeretnék továbbtanulni, nekem nem érte volna meg az, hogy nyomatják a törit, magyart, mert leszartam volna, a BMF-re nem kellenek.

2010. júl. 28. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
37%

Nem én kezdtem a lenézést, de ebbe nem is megyek bele, mert egyértelmű :)


Nekem 14 évesen fogalmam sem volt róla minek szeretnék tovább tanulni (végül biológia irányban), de a mi szakunkon senki sincs szakközépből.

2010. júl. 28. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
100%

Én is úgy gondolom hogy az iskolát nem féletlenül jellemzi hogy szakközép vagy gimi. Persze nem tudom mi van gimiben mert szakközépbe jártam. De mindig olyan szar érzés volt hogy elmondtam az átlagom kb mindig 4,6-4,8 volt és mindenki lenézett mert egy "szakközépbe járok" ott könnyebb. Erre az érettségim is jó lett, csak 4 és 5-ök míg a többieknek is szarabb lett.


Ezzel azt szeretném mondani, hogy nem az iskolafajtától függ milyen jó az iskola hanem a diákoktól és a tanároktól.

2010. júl. 28. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
Az előző vagyok. Én pont szakközépből jöttem és ELTE TTK biosz szakra vettek fel.
2010. júl. 28. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
30%
azért nem hinném,hogy ugyanúgy lehet egyetemre menni. Mert ne mond,hogy szakközépből orvosira mész.
2010. júl. 28. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!