Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mi a különbség a hivatásos és...

Mi a különbség a hivatásos és a szerződéses katona között? Van Magyarországon katonai középiskola?

Figyelt kérdés
Én most 14 vagyok idén kezdem az ált. 8adikot. és mindenképpen szeretnék katonai középiskolára menni . És ha valaki le tudná írni hogy ez az egész hogyan működik már a hivatásos katonáskodással kapcsolatban(a szerződésest már tudom).
2011. aug. 10. 20:48
1 2
 1/13 anonim válasza:
100%
Szerződésesnek elmehet bárki aki betöltötte a 18.életévét,magyar állampolgár,büntetlen előéletű,és megfelel a pszihológiai,fizikai és orvosi vizsgálatokon..Érdeklődj a lakhelyed szerinti hadkiegészitő parancsnokságon de a szerződéseshez fiatal vagy.. A hivatásossal annyira nem vagyok tisztában..
2011. aug. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Tréfarépa válasza:
87%
Én azt mondom, hogy végezd el a rendészeti szakközepet és utána menj rendőrtisztire. Jobban megéri mint a katonai, mert akkor nem biztos hogy lesz normális családi életed.... ki tudja mit hoz a sors. Nameg ne a sex és szerelemhez tedd fel az ilyen jellegű kérdésedet
2011. aug. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
3%
Taknyos kölyök rossz a kategória!
2011. aug. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
56%
Első vagyok.. A szerződéses katonákat általában csak akkor viszik külszolgálatra ha ők kérelmezik és a felettesük engedélyt ad rá..ez a külszölgálat azthiszem 3x 6 hónap lehet 6 vagy 12 hónap szünetekkel..a hivatásosak szoktak inkább külszolgálatra menni és egyébként hetente hazajárhatsz onnan is..péntek,szombat,vasárnap ha csak nem raknak be ütinek(ügyeletes tiszt) bár ez azthiszem mostanság már nincs..
2011. aug. 10. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
Miért bántjátok? Teljesen jó a kategória. Ha jól tudom, Szolnokon van katonai szki
2011. aug. 11. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek. Azért írtam szerelem sex kategóriába mert ezt ált. felnőttek szokták nézni és hát egy gyerektől ugye nem tudom ezt megkérdezni.
2011. aug. 15. 12:37
 7/13 anonim válasza:
8%
A hivatásos katonának ez a munkája,főállásban,tehát ezzel keresi a kenyerét.A szerződéses katona is főállású katona,de nem érhet el magasabb rangokat és általában nem végezte el semmilyen katonai oktatóintézményt,mert ők csak 1-2 évig vannak ott valamilyen feltétellel.Pl. ezt szabta ki neki a bíróság kisebb bűntény miatt vagy most az USA-ban nagyon népszerű,hogy az emberek elmennek 1-2 évre katonának,és cserébe ő és a családja zöldkártyát kap.
2011. aug. 20. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszi szépen
2011. aug. 20. 11:26
 9/13 anonim ***** válasza:

2011-08-20 01:35...

Te nagyon nyomorék vagy, már ne is haragudj!

Szerződéses katonaként 18-57 évig lehet...

2013. ápr. 5. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 B~Way válasza:
100%

3. szakinak csak annyit h ő a bolond.

Ha jobban belegondolunk jó a hely mert sz*patják a népet rendesen úgy a sex kategóriába simán elmegy.

H a kérdésre is valasszoljak. Hivatásos fasza. Csak qva nehéz odáig eljutni :-)

Ha tudod hogy milyen a szerződéses és jelentkezel akkor éld bele magad abba a gondolatba h jóideig az is leszel! 15 éves szolgálat után TALÁN ha úgy gondolják h elfogadják a kerelmed ( 40%) akkor ár

Ilyenkor szokott még feljönni szóba a Misszió.

Misszió? Nos. Felejtsd el. Sokat kell letenni az asztalra,felettesednél is meg úgy amblokk. Szerződésesnek 10-35% h kijut.

2015. jan. 4. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!