Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan rendeződnek el az...

Hogyan rendeződnek el az iskolai fokozatok?

Figyelt kérdés
Ezt úgy értem, hogy ( most csak írok valami hülyeséget ) általános után egyetem, középsuli stb.Mindig összekeverem, s végre szeretném tisztán látni a dolgokat.

2020. ápr. 28. 09:10
 1/2 anonim ***** válasza:
Általános után mehetsz gimnáziumba, technikumba, vagy szakközépbe. Ez utóbbit lehet, hogy már máshogy hívják. Ha van érettségid, és teljesíted a felvételi követelményeket, mehetsz egyetemre. Ha még tovább akarsz tanulni, jelentkezhetsz doktorképzésre. Tömören összefoglalva így vannak a fokozatok.
2020. ápr. 28. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Általános iskola -> Gimnázium/Szakkigmnázium/Szakiskola -> Főiskola/Egyetem.


A főiskola és az egyetem között manapság már nem nagyon van különbség, hisz mindkettőn lehet már mindegyik féle képzést tanulni.

Manapság a főiskola/egyetemeken vannak 2 éves FOSZK-ok amik csak tanusítványt adnak, vannak 3 éves alapképzések amik BA/BSc diplomát adnak (régen ez volt a főiskolai diploma), illetve erre vannak az épülő +2 éves mesterképzések, amit régen egyetemi diplomának hívtak.

Persze vannak osztatlan képzések is, amik 5 évesek és arra mestert (MA/MSc-t) kapsz. (Orvosi szakokon, tanári szakokon a képzések hosszabbak, ebbe nem megyek bele).

Ha valaki megcsinálta a mesterképzést, utána mehet doktorálni (szintén egyetemen folyik) ami +4 év általában. Azzal PhD fokozatot kap, egy szép kis Dr titulussal. Doktorálni egyébként majdnem minden területen lehet, szóval nem illendő keverni az orvosi diplomákat a doktorálással, mert ők nem PhD-ztak, szimplán csak foglalkozásdoktori címet kapnak. (Mint a jogászok is pl)


Tudtommal a PhD a legmagasabb oktatási fokozat, bár néhol van még efelett is egy szint, bár az annyira nem gyakori.

2020. ápr. 28. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!