Egy elektromos olajradiátor, amely 230 V-os hálózatról működik,800 W,1,5 kW és 2,2 kW teljesítménnyel üzemeltethető. Számítsuk ki az egyes fokozatok fűtőellenállásának és áramfelvételének értékeit?

Valaki ezt levezetné, hogy hogyan is kéne megcsinálni? Előre is nagyon szépen megköszönök minden segítséget!
2014. jan. 10. 20:18
 1/5 anonim ***** válasza:

P=U*I=(U^2)/R=I^2*R

Ezeket az összefüggéseket kell tudni.

Első esetben P=800.

P=U*I=230*I=800 , tehát az I=800/230

Ha ez megvan, akkor vagy a 800=(230^2)/R ->R=(230^2)/800 vagy a 800=I^2*R -> R=800/(800^2/230)


A másik kettő teljesítménynél ugyanígy.

2014. jan. 10. 21:26
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2014. jan. 10. 23:09
 3/5 A kérdező kommentje:
Még ez meg szeretném kérdezni: 1,5 kW az 0,015 W?
2014. jan. 11. 08:24
 4/5 A kérdező kommentje:

800=(230^2)/R ->R=(230^2)/800 akkor ez lesz a végeredmény ugye?

És milyen jelet kell a végére írni?

2014. jan. 11. 09:09
 5/5 anonim ***** válasza:

Jelet? Mértékegységet!! Ha mindent SI-ben írsz be, akkor Watt lesz a mértékegység.


1kW=1kiloWatt=1000Watt

2014. jan. 11. 11:46