Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nagyon elbasztam, ha úgy...

Rtaerzkuwsukt kérdése:

Nagyon elbasztam, ha úgy jelentkeztem szakgimnáziumba, hogy nem akarok később ebben az irányban elindulni, amiről az egész szól?

Figyelt kérdés
2020. ápr. 29. 12:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%
Elvégzed, lesz egy szakmád, elkezdesz a szakmádban dolgozni, és élsz.
2020. ápr. 29. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
És ha nem szeretem ezt a szakmát?
2020. ápr. 29. 12:28
 3/13 anonim ***** válasza:
69%
Akkor elbasztad.
2020. ápr. 29. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Mehetek így is egyetemre.
2020. ápr. 29. 12:36
 5/13 anonim ***** válasza:
94%
Ha ad érettségit, és élsz vele, akkor mehetsz egyetemre utána, vag tanulhatsz mást amit szeretnél. Szerintem jobban is jártál így, ha szorgalmas vagy és tanulsz rendesen, simán írsz egy jó érettségit, és mellé még egy szakmát is kapsz, ami később jól jöhet. Én is bánom kicsit hogy nem szakgimibe jelentkeztem annó.
2020. ápr. 29. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem úgy működik, hogy csak akkor kapsz szakmát, ha az érettségi után még maradsz x évet szakmát tanulni? Mert alapból csak annyi, hogy vannak szakmai tárgyak, egyből kötelező érettségizni és ennyi?


Amúgy, ha valamilyen szinten azért érdekel (tehát attól függetlenül, hogy nem ebben szeretnél dolgozni, még érdekesnek találod vagy legalábbis nem szenvedésként éled meg) és elégedett leszel az ottani oktatással, akkor szerintem nem egy kijavíthatatlan hiba ez. Ha elvégezted, akkor utána még mindig tovább tudsz tanulni egyetemen vagy bárhol máshol tulajdonképpen.

2020. ápr. 29. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
57%
Jelentkezz át máshova
2020. ápr. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
69%
Még az elején keress akkor másik iskolát, mert már csak az 1 nyelv szakgimiben vs 2 nyelv sima gimiben húzos lehet ha később váltasz, a természeti tárgyak meg még egy plusz. Több volt osztálytársam került így "csapdába".
2020. ápr. 29. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nem is a témakörrel van bajom, hanem magával a névvel. Ti. ez a Fáy András (Pécelen) és csak rosszat hallottam, ami megingatott.
2020. ápr. 29. 17:13
 10/13 anonim ***** válasza:
Akkor átjelentkezel..
2020. máj. 1. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!