Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egész életemben tanultam. Gáz...

Egész életemben tanultam. Gáz ha most nem akarok?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok és rögtön érettségi után ,még elvégeztem egy 1 éves képzést...most pedig következne még egy két éves okj + az egyetem , ami nekem 3 éves. Tehát 24-5 éves koromig ,csak tanulásból állna az életem, de én nem ezt akarom.. Világot szeretnék látni , addig amíg még fiatal vagyok , és nincs férjem/gyerekem. Ti mit gondoltok erről?
2017. febr. 17. 09:18
 1/8 anonim ***** válasza:
89%
Ráhúznám azt a 2-3 évet, mert most még benne van az agyad a tanulásban, ha kihagysz 2-3 évet elszoksz tőle és később megszívhatod. 24-25 évesen még mindig fiatal leszel, hogy világot-láss, diplomával, nyelvvizsgával a zsebedben, én arra szavaznék, hogy told le a tanulást még most és utána láss világot.
2017. febr. 17. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
39%

Ha van rá pénzed... Mert ha nincs, és meg kell keresni, akkor hamar rájössz, hogy tanulni jobb volt, mint dolgozni. Már eleve az a tiszta két hónap nyaranta, míg tanul az ember...


Legtöbb embernél ez úgy működik, hogy hamar rájön, felsőfokú végzettség nélkül nem boldogul, így később elvégzi levelezőn, ami majd a saját, a férj meg a gyermek élettartamának rovására megy (kétszeres szorzó :D ), de legalább a világlátás megvolt!

2017. febr. 17. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
88%

Azt mondjuk nem ertem, hogy mibol finansziroznad a vilagkoruli utadat 20 evesen...


En erettsegi utan elmentem 1 evet dolgozni. Na, akkor megtanultam, hogy milyen is, amikor vegzettseg nelkul probal az ember munkat keresni... gyar, meki, tesco johetett csak szoba.


Ahhoz, hogy 40 even keresztul ne mossak fel veled a padlot, bizony tenni kell. Elobb szerezz vegzettseget, aztan majd nyaranta utazgathatsz, vagy probj meg kulfoldi egyetemre bekerulni.

2017. febr. 17. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
56%

A kérdés olvastán azt hittem, hogy egy 45 éves írja, akire a munkahelye rásózott egy újabb végzettség kötelezettségét a meglévő két diplomája mellé. :D

Egész életemben. :) Miközben a 19-ből alighanem mindjárt lejön az első hat. :)

2017. febr. 17. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
72%

Egyáltalán nem gáz, érthető, ha belefáradtál. Nyugaton bevett szokás, hogy a fiatalok egyetem előtt utazgatnak, pl. önkéntes munkát végeznek más országokban.

Kiváló megoldás lehet a bébiszitterkedés is. Szállás+zsebpénz megoldva, szabadidődben pedig tudsz várost nézni/múzeumot látogatni/kirándulni/nyelvtanfolyamra járni.

2017. febr. 17. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
50%

Ez kicsit homályos.

Érettségi után mi volt az 1 éves képzés és miért?

Miért akarsz a diploma előtt feltétlenül OKJ-s végzettséget?

Ha úgy érzed, hogy sikerülhet a diploma, akkor is feltétlenül kell az OKJ?

Mert meg lehetne csinálni, hogy kihagyod az OKJ-t és egyből mész egyetemre, ezzel rövidítheted a tanulmányaid idejét.

Ott meg esetleg egyből passziváltathatsz és elmehetsz dolgozni és világot látni.


Ha most vagy 20 éves, akkor legkorábban 25 éves korodban tudnál végezni a tervezett tanulmányaiddal (20 + 2 év OKJ + minimum 3 év egyetem).


Tehát nem értem, hogyan tudnál 24 éves korodra végezni.

2017. febr. 17. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Az első egy sportedzői okj volt. Most egy pénzügyeset csinálnék. Utolsó azért akartam okj-t, mert ha államilag támogatott, és lehet két ingyen szakmám ,miért ne csináljam meg?
2017. febr. 17. 14:25
 8/8 anonim ***** válasza:
52%
Te nem tanultal egesz eletedben, hanem maximum elvegezted a kozoktatasi minimumot, meg pici "pluszt"...
2017. febr. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!