Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ezt, hogy tudnám megoldani?...

Ezt, hogy tudnám megoldani? (Tanár probléma)

Figyelt kérdés

Az egész ott kezdődött, hogy 7.-ben megszégyenített az osztály előtt. Angolra nem hoztam el egy lapot, és nagyon szomorú voltam, mert tiszteltem az osztályfőnököt. Azzal égeket, hogy felszólított, holott tudta, hogy nincs nálam a lap, szóltam neki, ő akkor annyit mondott, hogy "ennyit érsz".

7. Folyamán, félévkor angol órán meg is ütött felkaron, mert szótlan voltam, nem válaszoltam a kérdésére.

7.-ben szintén angolon, mikor egy party meghívós fogalmazást írtunk órán, kinek írtam, ő visszaszólt, és az osztályfőnök meg a többiek a legnagyobb nevetéssel nevettek.

7.-ben mikor óra után magához hívott, lehülyézett többször mert abban az évben nem volt jó tanulmányi átlagom.

7. Év végére és 8. kb áprilisáig kedves volt velem. Jó jegyeket szereztem, tanultam, bár ez nem ide kötném mert most is tanulok a magam módján. 8.-ban májusában órdított le, mert anyám csak 2 nap szülői igazolást írt, hogy hozzak egy orvosit mert nem fogadja, csak azért hogy mindenki hallja. 8.-ba elpofázta meg osztályfőnöki órán is, hogy ki nem hallotta az is tudjon róla, én meg megkérdeztem, hogy ezt miért kell mindenki előtt? Ő csak azt mondta, hogy okuljanak. Még 8.-ba véletlen eltörtem egy padot(eleve rossz állapotban volt a pad, azt itt szögezzuk le.), ő a fiú sereg előtt leordibált, felrángatott az igazgatóhoz, hogy milyen rosszat csináltam, közbe lehülyézett stb. Az igazgató azt mondta, hogy előfordul, az iskolánkban, egy jófej igazgató van. Most ebben az évben nem nagyon voltam (9. most is ő az ofőnk, ez 8 osztályos gimnázium) egyéni munkarendbe voltam, hasi panaszokkal. Eközben az osztályfőnök(mikor nem volt még meg az egyéni munkarend), szándékosan beírt igazolatlannak, ahol a doktor nő nem adta ki az igazolásokat, ugyanis, suliba járástól kezdve 3 nap ugye az igazolás leadási határideje, azért csinálta, hogy értesítse a gyámügyet. Rólam mindent lehazudott, azt, hogy introvertált vagyok, nincsenek barátaim, nem tanultam(8.-ba 4.6os átlagom volt), igénytelen vagyok, tanácsolta a pszichiátriai kezeléseket. Nos, bebizonyosodott, hogy jogtalan volt az igazolatlannak minősített hiányzások.

Februárban visszaléptem az egyéni munkarend alól, állapotom javult. Nos, mikor visszajöttem, rá egy hétre, leszídott, hogy miért nem olvastam el egy könyvet, miről fogalmam se volt, hogy elkellett, ugyanis semmiben sem segített. 20percen át zaklatott, nem fogadta el amit mondtam. Mindenki unta.

Most távoktatás van. Ha az egyik gyereknek problémája van, az ofő képviseli őt, ha rólam van szó, inkább alám tesz. Most például az angol szódogámat hamísitotta át, hogy ne legyen 4-es. 16pontra egyest adott, holott 13-16 a kettes ponthatár volt (másik dolgozat).

Jah és kihagytam meg valamit. 6. osztálytól kezdve, folyton kitagad a közösségi programokból. Ha például előadtunk valamit, semmi szerepet sem kaptam, csak akkor, mikor az osztály rendezte 8.-ban. Játékokon ha ő választott, nem voltam egy körben se, de nem választott volna.

Bocs a regényért, de hol tudok segítséget kérni, hogy az ofő ne legyen ennyire tuskó?



2020. ápr. 29. 21:58
 1/8 A kérdező kommentje:
Doga szerkesztésére bizonyítékom van.
2020. ápr. 29. 22:00
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Először a szüleidhez fordulj!
2020. ápr. 29. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az igazgatóhoz tudnotok kéne elméletileg (névtelenül is) levelet írni. Írtad, hogy jófej, hátha tud segíteni neked. Mutasd meg neki a dolgozataidat, említsd meg neki a gyámügyeset, a többi dolgot is nyugodtan leírhatod/elmesélheted. A szüleidnek is szólj mindenképp erről (ahogy az első válaszoló is írta).
2020. ápr. 29. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

ma is írtunk dolgozatot.

Ma csináltam screeneket. Látom, beírt egy 3-ast és látom a javítást is.

két szavamat nagyon szépen kitörölte, így 35/45 ponttal 3-as lett. Ha az a két pont járt volna az tuti 4-es. Oda is írtam, teljesképernyős, dátummal, beadott screent csináltam. Ezzel mit tudok kezdeni? Az igazgatónak elküldhetem?

Valamint köszönöm a válaszokat, anyukám tud erről, de még az igazgatóval nem beszélt erről.(Az a baj későn meséltem el, pár hete)

2020. ápr. 30. 00:57
 5/8 anonim ***** válasza:

Beszélj te az igazgatoval ne hagyd magad!

De miert utal?

2020. ápr. 30. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp igazgató! Akár ezt a kérdést is leírással mutasd meg neki, itt minden szépen össze van szedve. Undorító, hogy néhány élettelen tanár hogy képes alázgatni a diákokat. (Persze néha a diákok se semmik, az is borzasztó.) Az ilyet ki kéne rúgni, ettől a szegény gyerek nem fog motiválódni csak egyre rosszabb jegyei lesznek. Az meg, hogy gyámüggyel FENYEGET mindennek a teteje. Önfejűen intézkedik, holott ez neki nem a dolga. Ha valami olyan dolog lenne ami mondjuk nyilvánvalóan veszélyeztetne (otthoni bántalmazás pl.), akkor először is veled kell beszélnie utána ESETLEG együtt fordulni pszichológushoz, vagy gyámügyhöz. Ennek a tanárnak valami nagyon nem stimmel az életével, hogy egy GYEREKnek a mindennapjait akarja tönkre tenni és elvenni a kedvét az iskolától. Az se mentség ha esetleg nem tanulsz vagy introvertált vagy (ezt nem is értem miért lenne baj??!?). Ha nem tanulsz az meg a te dolgod meg a szülőé, ő max segíthetne benne. Szóval keresd fel az igazgatót akár e-mailben de lehet telefonon is el tudod érni és be kell számolni neki ezekről, remélem lesz valami következménye. Nekem is volt olyan tanárom általánosba aki fent hordta az orrát és beszólogatott osztály előtt de azért ennyire nem volt durva helyzet. És már azt is undorítónak tartottam.
2020. ápr. 30. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan lehet szólni az igazgatónak.


Illetve anyukád írhat neki azzal a dolgozat csatolásával és azzal, amit a tanár vissza küldött és láthatóan módosított rajta, hogy vajon miért lett néhány válasz törölve.


Hú de utálom az ilyen idióta tanárokat!

Fel a fejjel, ne hagyd magad. Nyugodtan kérj segítséget a szüleidtől, más tanároktól, igazgatótól...

2020. ápr. 30. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
94%

Ha jól számolom, és a tanárnak is 80%-tól van négyes (36 ponttól), akkor már direkt csak azért is le akarta rontani, hogy ne lehessen annyi. Mindenképp küld el az igazgatónak, azért ez már elég durva eset. Egyébként is az,(ha nem ront a jegyeden,) mert hamisította a dolgozatodat).

Szomorú, hogy az ilyen embereket engedik tanítani.

#2. válaszoló voltam.

2020. ápr. 30. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!