Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Erdely (ma) elmaradott terulet?

Erdely (ma) elmaradott terulet?

Figyelt kérdés
Egyszer voltam ott, a viz tobb helyen ihatatlan volt, hiaba lakasban volt es csapbol folyt. Nyilvan nem altalanosan olyan mindenhol (gondolom) csak ennek kapcsan kerdem, hogy alapbol Erdely helyzete milyen?

2020. máj. 1. 12:37
 1/4 meszike91 ***** válasza:
88%
Románián belül a fejlettebb rész. Arad és Temesvár környéke az Békésnél is fejlettebb. Meg úgy általánosságban a nagyvárosok fejlettek, de a falvak sokszor középkoriak.
2020. máj. 1. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Sajnos ami a Dunától keletre van az pár kivétellel az. És akkor még csak az itthoni régiókból beszéltünk. A határt keletre átlépve még rosszabb a helyzet.
2020. júl. 6. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mihez viszonyítva?


A környékhez képest fejlettebb; Nyugathoz képest elmaradott.


Csapvizet NE igyál sehol Romániában mert megmurdelsz.

2020. júl. 6. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Változó, vannak gazdag részei és vannak szegény részei. Temesvár vagy Kolozsvár pl. Magyarországi viszonylatban is gazdag városnak számítana, de vannak random zsákfaluk, ahol többségében romák laknak, ott mondanom sem kell, hogy milyen a helyzet. Székelyföldi vagyok, szerintem itt nincs mélyszegénység, a város, amiben lakok 40 000-es, és nem egy putri, szerintem takaros kis város, magyar viszonylatokhoz képest itt is lehet hasonló béreket szerezni és nem jellemző a román igénytelenség az itt lakókra.
2020. júl. 6. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!