Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tényleg ezért ilyen elmaradott...

Tényleg ezért ilyen elmaradott az ország tanítás terén (többi lent)?

Figyelt kérdés
Már hallottam azt is, hogy azért, mert sok felesleges dolgot tanítanak a diákoknak. Szerintem ebben azért lehet valami igazság. A másik, amit sokszor hallok, hogy a tanárok bemennek órára. Ilyenkor mindenkinek azt mondják: "CSÖND LEGYEN, MOST ÉN BESZÉLEK!!!", és nem hagynak senkit sem kibontakozni. Így a diákok nem tudják meg, hogy miben jók. Igaz ez?

2016. okt. 28. 13:19
 1/4 anonim ***** válasza:
60%
Igen. Frontális oktatás egy rakás lexikai tudással, ami google-ben 2mp megkeresni.
2016. okt. 28. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
76%
Hiába két másodperc megkeresni a google-n, van aki még arra sem képes. Pedig az iskolában ezt is tanítják. (legalábbis nekünk tanították "informatika" órán jó 15 évvel ezelőtt)
2016. okt. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
72%

"Már hallottam azt is, hogy azért, mert sok felesleges dolgot tanítanak a diákoknak.."


Szerintem aki ilyet terjeszt, vagy ilyet állít és ebben teljességgel hisz az tulajdonképpen nem képes -vagy nem akar- értelmet látni abba, miért is tanítanak meg egyes dolgokat az iskolában.


Az, hogy a tudás felé lexikálisan jutunk el, az pedig csak részben igaz. Történelem órán sem azt tanítják meg, hogy melyik évben milyen történelmi események zajlottak, hanem azt, hogy milyen tényezők, okok vezettek ahhoz, hogy így zajlott a történelmünk. Hogy miről ismerhető fel, egy diktatúra, esetleg egy teokrácia, demokrácia.


Vagy, hogy irodalomból végig vesszük Európa irodalmát 2000 éves intervallumban, így mindenki megtalálhatja azt az iránystílust, ami leginkább ő rá jellemző és a személyiségét is alakíthatja, vagy ízlését.


Aztán ott vannak a "nem lexikális" tantárgyak, mint a matematika, fizika (esetleg kémia, biológia). Aminek a gondolkodásmódja, világszemlélete igazán is használható a mindennapokban, de a legtöbb diákot ezek a tantárgyak nem is igazán vonzzák.


De az, hogy valami miért felesleges, vagy sem az tényleg csak attól függ, hogy mennyire akarok értelmet belelátni, és ha még egy tantárgyat nem is szívlelek, akkor még mindig ott van a többi, amit hasznosíthatok. Nincs legjobb és legrosszabb oktatási módszer -nemzetközileg-, sőt az amerikait egyenesen viccnek tartom, mikor arra tanítják a gyerekeket, hogyan kell dolgokra rákeresni az interneten. (Ahhoz, hogy megtudják ítélni egy internetes információnak a hitelességét, ahhoz logika és ""lexikális"" tudás kell. Nem ítélhet csak a honlap hitelessége alapján, vagy aszerint, hogy hány más honlap írja még ugyanezt ezen kívül)


"A másik, amit sokszor hallok, hogy a tanárok bemennek órára. Ilyenkor mindenkinek azt mondják: "CSÖND LEGYEN, MOST ÉN BESZÉLEK!!!" "


Ez is tiszta vicc és általánosítás, biztosan van egy két ilyen tanár, de én egyszer sem találkoztam általános iskola, gimnázium és egyetemi 13 év kalandozásom óta. Az más kérdés, hogy más tanár hogy tart fegyelmet, vagy hogy mikor mennyire van már türelme híján.

2016. okt. 28. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szamomra inkabb az a problema,hogy egy eros iskolaban mindent,mindenkinek meg akarnak tanitani,meghozza emelt szinten. Kettannyelvus vagyok,emellett az adott nyelven emelt szinten tanuljuk a torit es a foldrajzot. Mi nem azert jottunk ide,hogy heti 3 foldrajz es tortenelem orank legyen,ahol megvaltjuk a vilagot,hanem azert,hogy jol megtanuljuk a nyelvet. Persze,ertem en,hogy az eros iskola lenyege,hogy sokat kell tanulni. Viszont szerintem a "rendes",kozepszintu tananyagot is eleg alaposan megtanitani egy olyan osztalynak pl tortenelembol,amelyik nem human tagozatos. Kb tobbet tanulok erre a ket targyra,mint az osszes tobbire,es nem azert,mert idegen nyelven folyik az oktatas. Osszehasonlitottuk a tortenelem tagozatos baratnommel a fuzeteinket,nehol tolunk meg tobbet is kernek. Foldrajbol pedig senkinek nem tanitanak ennyi felesleges informaciot azok kozul,akiket ismerek.

Nyilvan vannak ennel sokkal sulyosabb problemak is,de engem szemely szerint ez erint,errol tudok nyilatkozni.

(Elnezest kerek a szoismetlesekert,most keltem,meg nem ebredtem fel teljesen.)

2016. okt. 29. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!