Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi van azzal a (Jobbikos)...

Mi van azzal a (Jobbikos) kezdeményezéssel, amiben az állt, hogy ajánljanak meg a tanárok, az érettségizőknek egy jegyet (amit megérdemel), hogy ne kelljen összezsúfolódva lenniük a diákoknak?

Figyelt kérdés

Nem sokat hallottam róla sajnos, bár annyit igen (ha igaz), hogy a teljes ellenzék elfogadta, illetve aláírást is gyűjtenek.

Mi van ezzel a kedzeményezéssel ?

Meddig lehet még "húzni" az időt, ha már jövőhéten érettségi lesz ?

Mi van a számokkal ?

Semmi információ a dologról ?



2020. máj. 1. 17:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
77%
Remélem semmi, mert igazságtalan lenne.
2020. máj. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Értem.

Bár kifejthetnéd, hogy miért.

Az is elmondhatja, aki jónak tartja, hogy miért.

2020. máj. 1. 17:18
 3/13 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem se tudnak a tanárok azonosan értékelni, de még ha tudnának, akkor se lenne érdekük, hogy ketteseket adjanak tömegével.
2020. máj. 1. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Biztosan ezekre a dolgokra is lehet megoldást találni, hiszen nálunk ugyan még nincs ebből semmi, viszont máshol működik a rendszer.

Azért jó lenne több információ birtokában lenni, nem értem miért tartják vissza.

2020. máj. 1. 18:22
 5/13 anonim ***** válasza:
75%

Nálunk az érettségin múlik az egyetemi felvételi bonyolult számítási módszerekkel, vagyis nem mindegy, hogy valaki 80, vagy 81%-ot ér el. Tudtommal azokban az országokban, ahol a megajánlott jegyeket választották, nem függ a felvételi az érettségitől.

Nálunk így mindenki a saját tanárától kapná a (tanár általi jobb fizetés reménye miatt, vagy csupán a szimpátia miatt jó) jegyet úgy, hogy nincsen összehasonlítva a többi felvételizővel. De ha nincsen részrehajlás, akkor is például a legrosszabb gyűjtő iskolában ötöst kapna Józsika mindenre, mert az osztályban ő tud egyedül helyesen írni és másodfokú függvényt megoldani, míg az ország legjobb versenyistállójában a kettes szintet csapdosná csupán.

Aztán ha ez nem lenne gond, tehát az ötösök ötöst kapnának, a kettesek kettest egységesen, akkor hogy különböztetnéd meg a sok ezer hasonló gyereket? Egy szakra mondjuk felvesznek 60 főt, és jelentkezik 61 5-ös, akkor bárkit is hagynak ki, az igazságtalanság.


Ha az lenne bevezetve, hogy a felvételizők írják meg, a maradék (kisebb létszám) pedig kapjon megajánlott jegyet, akkor félő lenne, hogy a második csoport érettségijét esetleg a munkaadó nem tartja ugyanakkora erősségűnek, ráadásul a második csoport bármikor mégis egyetemre akarna menni a jövőben, újra kellene érettségiznie.

2020. máj. 1. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

#5 igen.

Amit az utolsó bekezdésben írtál, szerintem is mindenki számára elfogadható lenne.

Aki tovább akar tanulni, természetesen más mérce, mint aki gimi után abbahagyja, vagy mint említetted, a munkája vagy egy OKJ miatt kell neki az érettségi.


Erről van szó, mindenre van megoldás.

Csak könnyű azt mondani, hogy jó, vagy nem jó ötlet.


Egyetértek #5ös.

2020. máj. 1. 22:00
 7/13 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem nem lenne fair, ha elmaradna az érettségi és megajánlott jegyet kapnánk (igen, én is idén vagyok végzős), mert ezek nem azt az eredményt tükröznék, amit az érettségin valójában elérnénk. Ha belegondolsz például matekból lehet hogy valakinek az idei anyag nem nagyon ment, viszont az érettségiben a vegyes feladatok miatt a többivel kompenzálni tudná a hiányosságát és jobb eredményt érne el, mint egy ajánlott jeggyel. De ugyanez visszafele is igaz lehet... Ha belegondolsz, minden évfolyamtól elvárják ezt a tudást, nem lenne igazságos, ha mi ennyivel "megúsznánk".
2020. máj. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Azért ez ennyire nem fekete-fehér mint leírtad.

Érettségin amúgy is izgul mindenki, minél jobb eredményt akar elérni az ember, s emiatt biztosan nem tud a feladatokra koncentrálni, mint ahogyan egyébként tudna.

Miért csak a végzős évet kell egyáltalán nézni ?

Az érettségiben is vegyesen vannak kérdések, minden évből.

Akkor miért csak az utolsó év lenne a mérvadó ?

Akkor már inkább a 4 év.

De ebben a helyzetben nem is annyira a fair vagy nem fair dologról van szó, hanem arról, hogy a tanárok-diákok összezárva vannak, s majd hazaviszik a vírust, ne adj Isten megfertőzik emiatt az arra hajlamos embereket/hozzátartozóikat.

Szerintem ez nem fair, játszani emberi életekkel.

Továbbá nem tudták az idei végzősöket úgy felkészíteni, mint pl a tavalyiakat.

Ez sem fair.

Illetve az sem, hogy szóbelizni sem lehet.

Mindemellett, vannak az országban, sőt a világban sokkal unfairebb dolgok, minthogy a most érettségizőknek az a része akinek csak a papír kell, az kapjon-e vagy sem megajánlott jegyet idén.

Szerintem ezeket mérlegelni kéne.

Illetve nem kéne irigységből beszélni, hogy bezzeg nekünk szívni kellett, szívjatok ti is, mi is átéltük, ti miért érdemelnétek meg, hogy könnyebb legyen ? Vagy ezekhez hasonló gondolatok...

Aki eljutott az érettségiig, az végigjárta az összes évet.

Nem ezen kéne szerintem nyálat verni, hogy egy gyp-s gyerek is kap érettségit.

Ez nem ide tartozik.

A kezelhetetlen, "iskolaköteles", lógós diákokkal nem most kellene foglalkozni.

Már rögtön 9.ben.

Nem most azon rimánkodni, hogy ő nem érdemelte meg, hogy ajánlott jegyet kapjon.

Bizonyára úgy van, de az más téma.

Azzal ugyanúgy kellene foglalkozni.

Egyébként is mindig vannak kivételek, és azokra is kell megoldást találni.


Szóval szerintem az sokkal igazságtalanabb, hogy mások életével játszon az aki támogatja azt, hogy márpedig legyen érettségi, mert nem fair a többi "érettel" szemben.

Szerintem ez a nem fair.

Nem mindig önmagára kell, hogy gondolkon az ember.


Tehát az nyílvánvaló, hogy több hiba van az oktatásban, de most erre az egyre kéne kitalálni valamit.

Mert igen közel van. (Pontosan 2 nap xD szuper)

2020. máj. 2. 17:13
 9/13 anonim ***** válasza:
63%

Semmiképpen nem igazságos kiengedni egy egész évfolyamot érettségi vizsga nélkül. Ez méltatlan és demoralizáló az összes valaha érettségizett és ezután érettségiző diákkal szemben. (Netalán orvosi diplomát vagy doktori címeket ne osszanak gyorsan? Esetleg ingyen jogsi, “csak úgy”, forgalmi vizsga nélkül?)


Tehát a vita egyetlen észszerű tárgya, hogy most legyen-e az érettségi, vagy elhalasszák. Szerintem ésszerű most megtartani, mert a veszély később se lesz kisebb, viszont az érettségizőkre aránytalanul nagy terhet pakolna a halasztgatás.


Jó érettségizést, Kérdező!

2020. máj. 2. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
62%

Abszolút nem lett volna fair! Nemcsak az eddig, illetve ezután érettségizőkkel szemben sem, de az egyetemistákkal szemben sem. Ugyanis míg az érettségizőket mindenki agyonsajnálja, hogy hú nekik milyen nehéz, az egyetemistákra kb magasról tesz mindenki. Érdekes az senkit sem zavar, hogy az államvizsgák is meg lesznek időben tartva (nem mindenhol online) és míg az érettségiből csak írásbeli lesz, a záróvizsgának minden része (írásbeli, szóbeli, plusz ahol van gyakorlati is nem beszélve a szakdolgozat védésről) meg lesz tartva. Unalmas már ez az érettségi körül kialakult felesleges cirkusz. Ott van annyi más mindenki is, például a szakvizsgázók is, róluk miért nincsen szó?

Mindezektől függetlenül természetesen nem nézem le az érettségit sem, sok sikert kívánok minden érettségizőnek! Hamarosan túl lesztek rajta és nagyon ügyesek lesztek :)

2020. máj. 2. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!