Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi ez az otthonápolás munka...

Mi ez az otthonápolás munka kezdeményezés? Nyilván munka, de kitől jár érte a munkabér? Jogilag mit akarnak ezzel a kezdeményezéssel, mi az elképzelés?


2018. okt. 9. 23:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
58%

Az államtól.

Ismerosom szeretett volna idős nagymamamnal otthon maradni 0-24 felügyeletre szorul

Úgy h mellette nem lehet dolgozni ... kapott volna 30.000-50.0000ft közötti összeget ami arra nem elég hogy a rezsit kifizesse . Szóval maradt az idősek otthona . Gondolom ezen szeretnének változtatni. (Akinek 80.000-90.000ft nyugdíja van nem marad belőle 50.000ft az unokának kiegészítés képpen )

2018. okt. 9. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Mamájával *
2018. okt. 9. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
89%

"Az otthoni ápolást végzők csupán segélyre jogosultak, amelynek összege a kiemelt kategóriában is csak 52800 forint."


ugyanezt a segélyt ma is tíz ezrek veszik fel ápolásra szoruló családtagjaik után (vagy eltartási szerződés keretében).

az már más kérdés, hogy szerintem nagy részük nem lenne jogosult erre a támogatásra. kapásból ismerek 3 embert akik után felveszik az ápolási segélyt, de mind a 3 "gondozott" ember vígan sétál az utcán, 2 közülük reggel 6-kor már a kocsmában nyitja a napot.

korábban volt egy nagy átvilágítás kik jogosultak a segély felvételére, akkor több ezer embertől megvonták mert valószínűleg visszaélések voltak.


minden esetre ez állami pénzből van finanszírozva, és most azon megy a kampányolás hogy ne 52800ft legyen a max kifizetés, hanem a 138000ft (jelenlegi minimálbér) mivel nem számít munkaviszonynak az otthonápolás.


szerintem ez egy jó kezdeményezés, de CSAKIS AKKOR! ha 110%-ban kivizsgálják a jogosultságot, és megbizonyosodnak arról, hogy aki felveszi az ápolt után a lóvét az nem piára meg cigire költi hanem a saját és az ápolt megélhetésére.

és természetesen csak olyan ápolásra szorult beteg után lehessen felvenni, aki tényleg 7/24/365 felügyeletet igényel.

nem kell még egy szociális pénznyelő fekete lyuk.

2018. okt. 9. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
73%

"Mi ez az otthonápolás munka kezdeményezés?"

Lehet, hogy félreértek valamit, de ez nem újdonság.

Én 3 évig voltam otthon ápolásin, ami 2000-ben ért véget, apám halálával, 12800Ft-ért. De 8 évig előtte "ingyen" ápoltam, mert nem ismertem ezt a lehetőséget.

Viszont akkoriban munkaviszony volt és a nyugdíjba beleszámított.

2018. okt. 10. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
36%

"ha 110%-ban kivizsgálják a jogosultságot, és megbizonyosodnak arról, hogy aki felveszi az ápolt után a lóvét az nem piára meg cigire költi hanem a saját és az ápolt megélhetésére.


és természetesen csak olyan ápolásra szorult beteg után lehessen felvenni, aki tényleg 7/24/365 felügyeletet igényel.


nem kell még egy szociális pénznyelő fekete lyuk."


Magyarán szerinted 138000ft-ból amire felemelnék(de ez sem biztos, mert ez csak terv) ki lehet élelmezni 2 embert plusz rezsi, hogy ennyire kemény vagy? Elárulom, hogy 1 embernek kenyérre és vízre nagyon spórolva elég.

2018. okt. 10. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
44%

Nem értem, hogy az ápolásiból miért kellene 2 embernek megélnie?

Az ápoltnak van nyugdíja, ha ápolják, ha nem, abból kellene megélnie.

2018. okt. 10. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Én értem amiket írtok, én csak az egész szlogent nem értem. Azt írják, hogy ez is munka és munkabér jár érte. De kitől kérdem én? Ha az anyukádat gondoznod kell, az a te felelősséged, te feladatod, tehát te magad vagy a munkáltató, vagy az anyukád, és saját magatoknak kéne bért adjatok. Szerintem az ok, hogy munka, de az nem oké, hogy bér jár érte az államtól. Félreértés ne essék, ezt csak jogi értelemben mondom. Segély járhat érte, de azt nem bérnek hívjuk. A kettő teljesen más. És a kérdésem arra irányult, hogy mit is szeretnének pontosan? Nem mindegy, hogy azt akarják, hogy az állam foglalkoztassa az beteg anyuka gyerekét, hogy ápolja az anját, vagy pedig segélyt ad az ápolásra, vagy például mindez az egészségügyi hozzájárulásból megy, és nem a gyerek kap ápolásra segélyt, hanem a beteg kap annyi pénzt, amiből megfizethet egy ápolót, akár a fiát is. Ez három különböző dolog, és nem jó összekeverni, és ha már egy kampány van erről, akkor jó lenne világosan beszélni.
2018. okt. 10. 13:36
 8/11 anonim ***** válasza:
42%

"Az ápoltnak van nyugdíja, ha ápolják, ha nem, abból kellene megélnie."


Aki volt egy ruhagyári varrónő és keresett x összeget. _A nyugdíja előtti 5 évben a munkaidejét lecsökkentették 4 órára(ez általános trükk volt). Aztán ebből kiszoroztak neki egy 28 ezer ft-os nyugdíjat mint az uccsó 5 év átlagkeresetét.

2018. okt. 10. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
93%

"Magyarán szerinted 138000ft-ból amire felemelnék(de ez sem biztos, mert ez csak terv) ki lehet élelmezni 2 embert plusz rezsi, hogy ennyire kemény vagy? Elárulom, hogy 1 embernek kenyérre és vízre nagyon spórolva elég."


már párszor leírtam itt, hogy aki szövegértelmezési problémákkal küszködik az inkább olvassa el többször a mondatokat.

sehol nem írtam olyan amit te állítasz, de még csak utalni sem utaltam rá.

fogalmam sincsen honnan szedted össze ezt a baromságot.

2018. okt. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
27%

"minden esetre ez állami pénzből van finanszírozva, és most azon megy a kampányolás hogy ne 52800ft legyen a max kifizetés, hanem a 138000ft (jelenlegi minimálbér) mivel nem számít munkaviszonynak az otthonápolás."


Mit vizsgálsz ezen? Van aki a mozgássérült elmebeteg gyerekével küzd a mindennapokért koszos 50-60 ezerből a megélhetésért, te meg itt ilyen "kivizsgálással" jössz, mikor ha esetleg 138 ezerre megemelnék is 250 ezer a megélhetési ráta fejenként? Elárulom egy svéd vagy holland gyereknek aki beteg és állampolgár, alanyi jogon jár az ingyen ellátás.

2018. okt. 10. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!