Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BGE Nemzetközi gazdálkodás...

BGE Nemzetközi gazdálkodás (angol nyelven)?

Figyelt kérdés
A 2 előrehozottamból van 394 pontom, úgyhogy valószínűleg ide fogok menni (ha nem bukok meg semmiből az érettségin :d). Mire számítsak, mik ennek a szaknak a buktatói? Van valami tárgy, aminek az alapjaival esetleg már a nyáron elkezdjek ismerkedni?

2020. máj. 2. 14:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nem tudsz előre készülni, de ha könnyebben akarod venni a matekot, akkor unalmadban nézegesd meg a kombinatorikát, valószínűségszámítást és differenciálszámítást. De inkább pihend ki magad.
2020. máj. 2. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Itt végzek most.

A statok bukók, de ráér vele foglalkoznod ha ott leszel.

Én azt mondom így utólag, vegyél pár közgazdasággal meg üzlettel foglalkozó olvasmányosabb könyvet és olvasd el. Van a neten csomó lista hogy 5 -10-20 Book for economists meg ilyenek, nézegess és tényleg olvass el 3-4-et minimum, csak neked lesz jobb és érdekesebb utána, hidd el:D

2020. máj. 8. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Értem, utána fogok járni a könyveknek. :) És milyennek élted meg az elmúlt 3 és fél évet? Vannak fenntartásaim a 2 szükséges nyelvvizsga miatt, mert csak 1 nyelven beszélek folyékonyan.
2020. máj. 14. 15:05
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerencsére csak 2 év volt, 1 évet kinn voltam dupla diplomás programon. Most készülök C1-re az adott ország nyelvéből. A külkeren nagyon színvonalas a nyelvoktatás, 2 nyelvet tanultam, mindkettő 10/10. Anyanyelvi, vagy ha magyar, nagyon nagyon jó tanárok, ha ráböksz egy nyelvre azt a külkeren megtanítják szerintem. Emiatt nem kell aggódnod-pláne hogy 18-20 vagy és már beszélsz angolul ilyen szinten.


Alapvetően jó volt, nekem nagyon kitágította a világnézetem,így utólag pozitív a benyomásom, nem bántam meg.

A legnagyobb negatívum számomra a lokáció volt. Mivel a belvárosban élek, első félévben meg még a Dunakanyarból jártam be vonattal, a Mátyásföld hatalmas szívás. Legszívesebben elküldeném a pics@ba azokat akik kitalálták hogy Erzsébet ligetben jó helyen lesz. Ha viszont kocsival jársz majd be, imádni fogod.


Ha vannak még konkrét kérdéseid,nagyon szívesen válaszolok.

2020. máj. 15. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%

Én is harmadéves vagyok most ezen a szakon, én sajnos nem nevezném színvonalasnak az oktatást :D Az tény, és nagyon jó dolog, hogy tanulsz szakmai nyelvet egy második nyelven (nekem német volt), illetve ugye sok nyelvvizsgát letehetsz itt. De ha az angolt nézem, szerintem szégyenteljes pár tanár angol tudása, amivel tanít itt..tisztelet annak a pár darab kivételnek.

Anno mikor jelentkeztem 2017-ben, nekem is mindig a statot mondták buktatónak: én azt mondom abszolút ne tarts tőle! A stat1 nekem 3-as lett, holott szartam bele az egészbe (igaz, a félév végén gyors össze is kaptam magam hogy ne bukjak). A stat2-nél már figyeltem órán, egyből értettem is, simán 5-ös lett.

Ha tisztességesen készülsz az órákra, nem szarsz bele, akkor sián menni fog minden! Engem sajnos az első 2 félévben hidegen hagyott a tanulás, és a harmadik félév vége fele kaptam észbe. Nekem azóta a legrosszabb jegyem 3-as volt, a kezdő időszakról nem nyilatkozom :D

Úgyhogy összességében: szerintem nincs tennivalód, nyugodtan pihenj, nem tudom, változtattak-e az órarenden azóta, de nekünk első félévben talán csak az informatika volt, ami "húzósnak" nevezhető, mert nagyon gyorsan haladtunk az anyaggal (de az a tanárnő azóta átment az Óbudaira, imádtam egyébként). De ez is abszolút teljesíthető, ha jól emlékszem 4-es lettem, pedig azért én nem voltam sose az az igazi informatikus zseni. Amit még megemlítenék, az a vállalati gazdaságtan, arra azt javaslom, készülj majd rendesen! Számolós tárgy, és sokkal, de sokkal könnyebb lesz az életed, ha odafigyelsz rá, és gyakorlod, mert a vizsgán sajnos nem volt olyan egyszerű átmenni enélkül (én lustaság miatt, csak negyedszerre tudtam átmenni...:D). És egy nagyon jó tanács a második félévre:


A SZERVEZETI ÉS HUMÁN MENEDZSMENT TÁRGYAT FEL NE VEDD NICK CHANDLER-HÖZ!!!


Én sajnos úgy megörültem a külföldi professzor úrnak, hogy egyből felvettem hozzá a gyakorlatot, és szétszivatott mindenkit a vizsgán, negyedszerre tudtam csak átmenni KETTESSEL, úgy, hogy mindent, de mindent tudtam...:) A többiek pedig más tanárnál 4-es 5-össel simán átmentek elsőre!


Szóval ha figyelsz órákon, és olykor-olykor tényleg leülsz gyakorolni, szerintem semmi nehézséged nem lesz :) A suli elhelyezkedése amúgy tényleg nagy szívás, én mondjuk kolis voltam, tehát konkrétan 5 percnyire volt a suli :D De a belvárosból bejutni valóban 1-1,5 óra...

2020. jún. 12. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!