Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » DE-FOK (Debreceni egyetem...

DE-FOK (Debreceni egyetem Fogorvostudományi Kar) -ról hogyan lehet átkerülni a SE-FOK (Semmelweis Egyetem Forvostudományi Kar) -ra?

Figyelt kérdés

sajnos csak debreceni költségtérítésesre vettek fel idén, de 1 tanév után elvileg át lehet jutni az álamilag támogatott részbe...


az a kérdésem, hogy onnan hogy juthatok át Bp-re a SE-FOK-ra?


válaszotokat előre is köüszönöm


2010. júl. 28. 18:49
 1/5 anonim ***** válasza:

Hű, egy év alatt elég necces. Először az kell, hogy Debrecenben tegyenek át államira (ehhez extrém jó tanulmányi átlag kell!), ez a legnehezebb része a dolognak. Én még olyanról nem hallottam, hogy bárki is átkerült volna államira költségtérítésesről, pláne nem FOK-on és ÁOK-n...


Ezek után, vagyis miután már a DE-n is államin vagy, kérvényezheted a SE-n, hogy vegyenek át (ehhez elég egy közepes átlag is), ez az előző feladathoz képest gyerekjáték lesz.

De kérvényezheted azt is, hogy az SE-re is költségtérítésesként vegyenek át, csak ekkor ugyebár, továbbra is fizetni kell.


A legegyszerűbb az lenne, ha javítóérettségit tennél, és jövőre újra beadod a jelentkezésedet az SE-re (közben járhatsz a DE-FOK-ra).

2010. júl. 28. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

köszi a válaszodat


és ilyenkor hogy van? hogy 1 évet elvégzek a DE-FOK-on, és közben ha írok új érettségit, és beadom a felvételi jelentkezést a SE-FOK-ra és felvesznek, akkor második tanévtól már odajárhatok?


ill. ahhoz a SE-nek írnadó kérvényről vmi hivatalos linket tudsz küldeni?

2010. júl. 28. 19:06
 3/5 anonim ***** válasza:
Talán inkább az SE-ÁOK tanulmányi osztályát kérdezd meg. De szerintem ez így esélytelen.
2010. júl. 28. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Abban az esetben, ha a DE-n költségesen elvégzed az első évet, de közben felvesznek az SE-FOK államira, akkor szerintem csak az SE-FOK Tanulmányi Osztályán levő ügyintézők jóindulatán fog múlni, hogy elfogadják-e a DE-n eltöltött első évet. Az is lehet, hogy pár tárgyat el fognak fogadni, míg párat nem, így gyakorlatilag elsős leszel, de kevesebb tárgyad lesz első éven...


Mindenképp az SE tanulmányi osztályán érdeklődj.

2010. júl. 28. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

szerintem meg ne kezdd el most, hanem jövőre felvételizz újra a Semmelweisre, egy jobb érettségi eredménnyel. Több indokom is van erre:

1. nem kell feleslegesen majdnem 3 millió forintot kifizetned a 2 debreceni félévért.

2. Pesten úgyis újra kéne kezdened, ha esetleg átvennének (mivel a sotén már első félévben van anat, tuti nem engednék, h másodévet egyből elkezd hiányzó anat2 vizságval.)

4. az átvétel államilag támogatott helyre csak akkor lehetséges, ha Pesten felszabadul államis hely

3. lehet, h nem szívesen hagynád ott a megszokott csoportodat, kialakult barátságaidat Debrecenben

2010. júl. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!