Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Debreceni egyetem néderlandisz...

Debreceni egyetem néderlandisztikára járók, mit gondoltok a szakról?

Figyelt kérdés

Szerettek odajárni? Mennyire érzitek feleslegesnek az órákat?

El tudtatok utána helyezkedni?


2020. máj. 4. 08:00
 1/1 anonim ***** válasza:
Szia, én holland-angol tanáris vagyok, jelenleg másodéves, szóval még nem volt olyan eszméletlen sok tárgyam. Szerintem egészen érdekes dolgokat tanulunk, engem kimondottan érdekelnek a germán nyelvek, kultúrák, norse mitológia stb. A fordítós órákat egyedül nem szeretem, de ezt se németül, se angolul, sehogy, nem az én műfajom és unalmas. Nehéz egyébként, elég sokat kell tanulni. Nagyon sok házi feladat van, irtó gyorsan haladunk és nem mindig ülepszik le a dolog. A tankönyv viszont jól felépített, mert régi elemek újra előjönnek, így nem felejted el őket, se a szavakat. De tényleg hétről-hétre készülni kell, vagy legalábbis átnézni, ha nem is állsz neki szavakat tanulni, mert nagyon le lehet maradni. A nyelvtan szerintem nem nehéz, a tanárok nagyon jól elmagyarázzák, egyáltalán nem feleslegesek az órák szerintem. Engem érdekel a töri, irodalom és maga a nyelv is. Az alapvizsga viszont húzós lesz, arra készülj fel, és ilyen small-talk típusú, érdektelen témák vannak, amiről magyarul is nehéz két mondatnál többet mondani. Vagy a másik véglet, nehéz dolgok, amik eléggé kimerítik a B1-B2 kategóriát. Klassz nyelv és keresett is, bár engem inkább a nyelv tanítása, tudományos kutatás érdekelne. A BT vesz fel minden évben egy tucat néderest, de engem speciel pont nem érdekelnek az adminisztrációs, kapcsolattartó típusú állások. Szóval csak akkor ajánlom, ha különleges kutatáshoz kell maga a téma/nyelv, a nyelv, vagy tanításhoz, bár hollandtanár annyira nem keresett szerintem. Én például angolon adtam már be olyan beadandót, amibe beleépítettem azt, amit hollandon a germán kultúrákról tanultunk ilyen ősi történelmi/kulturális jellegű dolog.
2020. máj. 24. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!