Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha a tanárok minden további...

Ha a tanárok minden további nélkül visszamondhatják az érettségi ügyeletet akkor az a hülye aki bemegy ügyelni voltaképp?

Figyelt kérdés

A vírushelyzet miatt nonszensz állapotok alakultak ki. Az iskolának joga van kb bárkit beosztani érettségi ügyeletre nem csak tanárokat hanem még iskolatitkárt gazdaságist is jobb híján.

Na de a beosztottaknak meg joguk van nulla indoklással ezt a beosztást visszautasítani és az iskolának ezt el kell fogadnia.

Vagyis nem nulla az indoklás de a vírushelyzetre hivatkoznak (jaj félek a fertőzéstől) és ez elég. És ez szerintem egyenlő a nullával mert ezt akárki mondhatja.

Ez egy 65 feletti esetében még oké is, de egy 30-as makkegézsséges férfi tanár pl betelefonál hogy nem jön ügyelni mert CSAK az azért bicskanyitogató. És semmiféle következménye nincs nem is lehet, az iskola el kell fogadja a visszamondást.


Na most akkor kérdésem: ezek után aki bemegy ügyelni és 3x annyit ügyeletet sóznak rá mint egyébként mert ügyelnie kell a lógós szarok helyett is, ha nincs más ember-akkor voltaképp az a hülye?

Mert bárki benyöghetné hogy jaj félek a fertőzéstől nem megyek-csak akkor üres lenne a suli az érettségi meg bedőlne.

De egyeseket ez nem érdekel, valaki ügyel 3 másik helyett is, van aki meg 35 éves full egészségesként betelefonál hogy nem jövök nem vállalom és szevasztok- És mi történhet vele-semmi. KIrúgni nem fogják, levonni nem fognak tőle-hát akkor ő teszi jól?


Na most ha mindenki így gondolkodna akkor meg ki érettségiztetne?


2020. máj. 6. 16:58
 1/2 anonim ***** válasza:

Nincs igazad. Ma voltam bent töriérettségin ügyelni. Egy teremben 5 diákot néztem 180 percen át, mégsem tartom magamat hülyének.

Természetesen előtte megkérdeztek, hogy vállalom e. Többen nem vállalták el nálunk sem, de simán összejött a 12 tanár nálunk.


Ha az iskolában nincs felügyelő tanár és ezt jelzik előre akkor a kormányhivatal szervezi meg az érettségit. Par éve a Paulays botránynál volt szerencsém beugró tanárként vadidegen diákokat érettségiztetni.

2020. máj. 6. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Akkor nálatok is ugyanaz a helyzet mert ott is az a kérdés aki nem megy mégis miért elfogadható?

mert ha csak ennyi az indok hogy bocs nem megyek mert "csak" akkor tényleg az a hülye aki megy.

Akkor én is betelefonálhatnék hogy szevasz nem vállalom? És ha mindenki így nézné akkor mi lenne bedőlne az egész.

2020. máj. 7. 08:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!