Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ezért kapok plusz pontot?

Ezért kapok plusz pontot?

Figyelt kérdés
Gyógytornásznak szeretnék majd jelentkezni egyetemre, és az lenne a kérdésem, hogy ha van egy nyelvvizsgám angolból és angolból és bioszból is emeltezek, akkor most az egyik emeltért kapok-e plusz pontot. Megnéztem, és a felvi.hu-n mindkettő tantárgy szerepel az érettségi követelmények listában, ahol kettőt kell választani és abból közép vagy emelt szintű érettségit tenni ahhoz, hogy teljesítsük az elvárt követelményeket. Szóval ha megcsinálom az angol emeltet, alapból nem kapnék érte pontot, mert van nyelvvizsgám és amúgyis kötelező egy emelt. De ha mellé csinálok egy biosz emeltet azért jár a plusz pont igaz?

2020. máj. 7. 00:56
 1/2 anonim ***** válasza:
Attól, hogy kötelező, attól még jár érte a pluszpont, ha felvételi tárgy. Nem csökkentették 50-nel az elérhető pontokat. Az 50 pont több, mint a 28, tehát az angolért azt kapod.
2020. máj. 7. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem kötelező sehol sem az emelt semmiből, csak orvosin. Az más, hogy pestre-szegedre emelt nélkül nem vesznek fel... (legalábbis pestre biztosan nem, 440et teljesíteni elég nehéz emelt bármi nélkül)

Angolért kapsz kapsz 28at, ha középfokú, 50et a bioszért.

A 2 tárgy azért van, hogyha duplázni akarsz, vagyis inkább ha a duplázásod jobb akkor ott kettőt választ a rendszer.

Nekem egyedül biosz emeltem volt, angol nyelvvizsgám és sporteredményem. Nekem angol-biosz eredmény bizonyult jobbnak, mint a sima érettségi átlag.

Ha más kérdésed van akár a szakkal kapcsolatban, megpróbálok mindenre válaszolni. (Szte-sote-s gyógytornász hallgató)

2020. máj. 14. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!