Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha leteszem a felsőfokú angol...

Ha leteszem a felsőfokú angol nyelvvizsgát, mennyi plusz pontot kapok érte?

Figyelt kérdés
Jelenleg középfokúm van, ami ugye a jövő évtől kötelező, így nem jár érte plusz pont. Azonban, ha leteszem a felsőfokút angolból, mennyi pontot kapok? Egyáltalán kapok?
2019. aug. 25. 13:19
 1/4 anonim ***** válasza:
A felsőfokú nyelvizsga ebben az esetben 40 pontot ér. Lehet, hogy fura a szabályozás de akár azonos nyelv esetén is a b2vel teljesited a feltételt a c1 meg már tobbletpont.
2019. aug. 25. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi :)

Ez jó hír, mert amúgy franciából is kellett volna középfokút tennem.

Azért még megvárok egy választ, hogy biztos legyek benne, mert több helyen is úgy olvastam, hogy egy nyelvből csak egy nyelvvizsgát fogadnak el.

2019. aug. 25. 13:46
 3/4 anonim ***** válasza:

1. vagyok. Jogászként nekem is fura de ez van a korm. rendeletben. plusz itt olvashatsz egy cikket amelynek az EMMI Felsőoktatásért felelős államtitkárságának a válaszaiból állítottak össze.


[link]

2019. aug. 25. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Wow, köszönöm. Ennek most nagyon örülök :D
2019. aug. 25. 14:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!