Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi történik ha nem jelentkezek...

Mi történik ha nem jelentkezek fel vizsgára?

Figyelt kérdés
Van egy kötelezően választható tárgyam az egyetemen, és most a tanár hirtelen szinte teljesíthetetlen vizsgát kér tőlünk, és mivel ez csak egy melléktárgyam(nem ráépülős, 3 kredites tárgy), nem akarok vizsgaalkalmat felvenni. Milyen következménye lehet ennek? Böngésztem itt már a témában, de csak régi kérdéseket és válaszokat találtam, hátha azóta vannak frissebb infók. SZTE-ről van szó egyébként

2020. máj. 7. 17:02
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha van aláírod akkor csak a kreditet és ezt a tárgyfelvételt bukod, felveszed keresztre és vagy vizsgakurzusra mikor legközelebb indul. Lesz olyan átlag amibe beleszámít és lesz amibe nem. Viszont az X vizsga jegy után repülszbe nem lesz így mit beleszámolni.

Szóval általánosan ez a válaszom, de ha igazi konkrét választ akarsz ami rád van szabva akkor keresd meg a HÖK-öt vagy a TO-t.

2020. máj. 7. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Annyit minimum deríts ki, hányszor lehet egy tárgyat felvenni (mert nálunk pl. sok hellyel ellentétben csak kétszer, utána kirúgnak, és még csak méltányosságit sem lehet rá kérni...)
2020. máj. 7. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én először is azt mondanám, hogy próbáld meg. Most egyébként online is van, nem?

Biztosan nem adnám fel, ha most lehetetlennek tűnik, jövőre is az lesz. Ráadásul most mi van akkor, ha véletlen 2es-re sikerül? Meg legalább látod a vizsgát, ugyan ott vagy akkor, mint ha el se mennél, fel kell venned megint. De legalább van tapasztalatod, amit eltehetsz magadnak. Meg 3 lehetőséged vizsgázni idén.


Egyébként semmi se fog történni, ha nincs aláíráshoz kötve, csak fel kell venned megint. Az, hogy következő félévben feltudod-e venni, elvileg a tanártól függ, vele kell konzultálni, hogy engedi-e. Ha nem, akkor ki kell hagynod 1 félévet ezzel, amíg újra felveheted amikor van a tárgy.

Előttem írták, általában tényleg úgy van, hogy 3x veheted fel, az 9 vizsgalkalom + dékáni engedéllyel fellehet venni mégegyszer.

2020. máj. 9. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!