Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemi kollégiumból hazautazás?

Egyetemi kollégiumból hazautazás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nektek mennyibe kerül egy utazás az otthonotok és kollégiumotok között?

Akinek kicsit drágább, Ő is minden hétvégén hazautazik?

Kérlek írjátok oda azt is, hogy egy utazás mennyi nektek.

Köszönöm!


Nekem 2000 ft lesz egy utazás. Ez soknak számít?



2020. máj. 10. 07:57
 1/9 anonim ***** válasza:
76%
Nekem egy oda-vissza út 1420 forintomba kerül. Mivel minden hétvégén hazautazom, azért egy hónapban 5680 forint lenne, de én veszek tanulóbérletet, ami nekem egy hónapra 4290 forint (60km). A bérletet azért is szeretem jobban, mert korlátlan utazásra jogosít fel, ezért bármikor dönthetek úgy, hogy hopp felszállok, és nem kell külön sorban állni a jegyért+ bármikor közbejöhet valami, amiért haza kell ugranom, akár úgy, hogy jövök-megyek.
2020. máj. 10. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%
Szia, nekem a benzin vagy a gáz árától függ. De amúgy ilyen 2000ből megvan oda vissza
2020. máj. 10. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ment a zöld kéz.

Nekem oda vissza 4000 lenne, ez egy hónapban min. 16000 ft:(

2020. máj. 10. 08:50
 4/9 anonim ***** válasza:
80%

Nálam a pénz másodlagos volt (szinte ingyen utazom,) de én is küszködtem az utazás témával.

Én először 3 hetente utaztam haza, de aztán elegem lett belőle, hogy a négy órás út megtétele kétszer rengeteg időt elvesz. A péntek délután és a vasárnap kb teljesen ráment az utazásra, meg a készülődésre.

Egy idő után úgy döntöttem, inkább hat hetente megyek haza kb, de olyankor egy egész hétre akár. (Nálunk van őszi és tavaszi szünet.)

A dologhoz hozzá tartozik, hogy 14 éves korom óta kollégista vagyok, akkor hetente hazajártam, és vasárnap nem nagy pakkokkal megyek vissza Pestre, hanem magamnak főzök, magamra takarítok, stb.

2020. máj. 10. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
80%

Nekem kb 2500 Ft, ha a barátomhoz utazok 5000 Ft.

Azt te tudod, hogy neked sok vagy kevés ennyit az utazásra áldozni. Engem nem terhel meg. De nem is a pénz, hanem az idő miatt nem megyek haza minden hétvégén, inkább csak kéthetente. Amíg nem kerültem távkapcsolatba, addig simán a koliban maradtam egy hónapot is. Majd látod és érzed, hogy mire van idényed és változni is fog a hónapok, évek alatt.

2020. máj. 10. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Oda-vissza 3000-3500 forint. Minden heten hazajarok.
2020. máj. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
84%

Nekem is 2000 körül van. Eleinte sokat jártam haza, nem éreztem magam annyira jól a koliban, még nem voltak egyetemi ismerőseim. Vizsgaidőszakban is előfordult, hogy kb heti egyszer, csak a vizsga előtti este utaztam vissza és vizsga után egyből haza. Volt, hogy vettem bérletet, ha mindenképpen sokat szeretnél hazajárni, akkor szerintem megéri, úgy emlékszem, nekem 14ezer körül volt (csak helyjegyet kell hozzá venni, ha nincs sima gyorsvonati pótjeggyel igénybe vehető kocsi). Nem nagy kedvezmény, de azért mégis több, mint a semmi.

Lehet ügyeskedni is, a mávnál mindenfele jegyre külön kedvezmények járnak. Ha neten veszed a jegyed és a telefonodon mutatod meg a kalauznak, akkor pár %-ot levonnak az árból. Ha átszállásra van szükséged, akkor nézz utána több lehetőségnek, hátha van olyan útvonal, ami időben nem túl sokkal több, de mondjuk nem muszáj pót/helyjegyet venni, így olcsóbban jön ki.

2020. máj. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem csak 1120 forint oda-vissza egy út, szóval nekem ez nem egy nagy tétel. Én minden hétvégén hazajártam és így is tervezem, pénteken jöttem haza és vasárnap mentem vissza. Nem mondom, hogy mindig tetszett... ide-oda kellett pakolászni, cipekedni, hurcibálni a cuccom stb., de végső soron úgy éreztem ez így jobb. Így minden hétvégén haza tudtam vinni a szennyes ruháimat (a koliban nagyon nem jól volt ez megoldva nálunk, nem volt elég mosógép annyi emberre, azok is sokszor elromlottak, koszos is volt az egész helyiség, fizetni is kellett érte, hely sem nagyon volt teregetni), illetve otthonról tudtam vinni kaját magammal a hétre (főzni ugyanúgy nem volt túl jó a koliban) és otthon azért azt is ki tudtam élvezni, hogy van saját szobám. Ha volt valami program, akkor előfordult, hogy maradtam egy-egy hétvégére, de nem volt jellemző. Nekem a barátaim is mindig hazautaztak, egy szobatársam kivételével ők is mindig hazajártak, szóval tök egyedül is lettem volna, ha ottmaradok.
2020. máj. 11. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem 2175 Ft egy irányban és 4 óra, ha átszállással kell menni, akár 5,5 óra is lehet.

Elsősként szigorúan 2 hetente hazajártam, most már jóval ritkábban, akár 4-5 hét is eltelhet két hazamenetel között (nem feltétlenül az ára miatt, hanem inkább az út hossza miatt)

2020. júl. 6. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!