Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szegedi kollégiumok, felvételi...

Who owns my heart kérdése:

Szegedi kollégiumok, felvételi, pontozás, ponthatárok?

Figyelt kérdés
Tapasztalatokra vagyok kíváncsi kit hova vettek fel milyen ponttal:) Esetleg ha valaki tudja hol lehet a pontozást megnézni szívesen megnézném:)

2020. máj. 11. 19:31
 1/5 anonim ***** válasza:
82%

Nem emlékszem a pontozásra, nyáron kaptam értesítést, hogy felvettek és annyi. Attól függ, hogy mit tanulsz.

Pl én bioszt tanultam és a biosz épülettől 200m-re lévő koliban, a Hermanban laktam. 5 évet. Szerettem nagyon, én már új ablakos, padlós szobában voltam, de lassan felújították. Voltam kolis gt-ben is, elvittek minket bulizni és beíratkozni is, plusz megmutattak mindent a nagyobbak. A közösség jó volt, sok rendezvény, teaház, disno. Ebben a koliban a legtöbben infósak, bioszosok laktak, persze volt ntk, jogász stb is. Mellette van a Móra koli, ott amúgy a szobaelosztás jobb, inkább btk-s arcok.

Ez a kettő Újszegeden van, a Ligetnél. 15 perc a belváros sétálva. Én biciklivel jártam mindenhova, az a legjobb Szegeden.


A város másik felében van a legnagyobb koli, a Károlyi. Nagyon vegyes, kábé mindenkit felvesznek, ott is sok a rendezvény, a legnagyobb a Kopaj. Elég hangos, bulis hely (a többihez képest is!). Közel a pláza, tesco. Egyszer Károlyis ismerőssel elmentem moziba, majd vissza hozzá. Vasárnap délután volt, az emberek szállingóztak vissza, előkerült a pia, zene... Következő emlékem, hogy másnap reggel ott ébredek és épp elkések az első órámról.


Én ezeket ismerem, van persze jugyus, meg orvosis is. Azokról nem tudok nyilatkozni.

2020. máj. 11. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
76%

Amúgy asszem moduloban kellett jelentkezni anno, elsősnél a szociális számít, utána már a tanulmányi átlag is.


Mindig érdemes váró listára kérni magad, ha egyből nem vettek fel. Valakik úgyis kiesnek az első 1-2 hónapban

2020. máj. 11. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!:) Igazabol ETSZK-ra jelentkeztem, de eddig akivel beszeltem elsore nem is kerult be... es nyilvan en sem akarok 40-50 ezret kolteni havonta kollegiumra.
2020. máj. 12. 07:47
 4/5 A kérdező kommentje:
*alberletre :D Gondolom az erettsegi pontszam is szamit a szoc melle , nem?
2020. máj. 12. 07:49
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem most volt az első évem Szegeden, szóval még benne vagyok a témában :D

A pontrendszerről itt tudsz olvasni, a pdf végén: [link] Ehhez még hozzászámolják valahogy az érettségi pontjaidat(később a tanulmányi átlagod) Én az Öthalmiba jártam, az egy karközi koli, szóval bárki jelentkezhet oda aki SZTE-s, olyan 100körüli szocponttal már mindenkit felvettek, de vannak barátaim akiknek csak kb 70 pontja volt, de várólistáról bekerültek. A te karodnak ugye vannak saját kolijai a Madzsar és a Béke utcai, szóval gondolom az egyikbe fogsz jelentkezni, de ahogy az előző válaszoló is írta, érdemes várolistán megjelölni mást is, akár karközi kolit is. A Károlyiba pl (bár tudom, rossz híre van :D ) szinte bárkit felvesznek, szóval szerintem nem kell nagyon aggódnod emiatt. :))


Ha nem csak az ETSZK-s kolikon gondolkozol, írhatok még pár infot a többi előnyeiről/hátrányairól, meg mondd nyugodtan ha van bármi kérdésed, emlékszem, hogy én mennyire el voltam veszve tavaly ilyenkor:D Egyébként én éppen szakot váltok, jövőre ETSZK-s leszek én is :D

2020. máj. 12. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!