Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 2020ban lehet még duplázni az...

2020ban lehet még duplázni az érettségin? Illetve megváltozik a pontozás rendszer?

Figyelt kérdés
Nem találok az interneten sehol konkrét információt ezzel kapcsolatban, azonban elég fontos lenne tudnom róla.

2018. nov. 12. 17:53
 1/6 anonim válasza:
58%

Ha megváltozik és elveszik én tuti lépek ebből az országból, mert ez már tényleg arra megy, hogy itt senki ne menjen tovább.

Második diploma lenne, fizetek is érte.

Aztán nehogy már azt az eredményt vigyem, amit 16 évesen elértem.

2018. nov. 12. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
86%
Egyelőre annyit lehet tudni, hogy 1 emelt és egy középfokú érettségi kell. Nem gondolnám, hogy a duplázást elvennék. Eléggé leszűkítik így is a jelentkezők számát..
2018. nov. 12. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
*Középfokú nyelvvizsga. Elírtam.
2018. nov. 12. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat! :)

Illetve ha valakinek van valami új infója, (ha nekem is van akkor én is) írja le ide,így bárki tud értesülni arról, hogy mik lesznek a változások.

2018. nov. 12. 18:21
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nincs tervben, hogy elvennék. Össze-vissza terveznek mindent amúgy is, aztán a fele meg se valósul vagy épp teljesen random bevezetnek mást (nem tudom, hogy tudod-e 2013-ban is mi volt az állami központi ponthatárokkal, az is a semmiből jött). Amíg nem aktuális a duplázáson nem aggódnék, sokszor úgyis így rosszabb pontszám jön ki, mint a másik módszer esetén.
2018. nov. 12. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem tudok róla, hogy a duplázás megszűnne.


A pontozásból a "pluszpontok" változnak:


Kötelező egy emelt érettségi és egy B2 nyelvvizsga, ebből viszont következik, hogy 1 emelt érettségiért nem kapsz +50 pontot, 2-ért pedig +100-at, hanem 1 emelt érettségi az alap, 2 emelt érettségi +50 pont.


A nyelvvizsgás pluszpont is megszűnik így, 2 nyelvből kell nyelvvizsgázni, hogy az eddigi +28, ill. +40 pontokat megkapd.

2018. nov. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!