Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha ilyen sok óra van, akkor...

Ha ilyen sok óra van, akkor miért nem vonják vissza a heti 5 testnevelés órát?

Figyelt kérdés

Miért pont abból van a legtöbb óra alapjáraton, aki a amúgy a legkevésbé fontos? Sporttagozatos gimiben ennek van értelme, máshol nem szerintem.


Szóval gimiben ne ez legyen már a legfontosabb. Ha 9-10 osztályokban csak heti 1 lenne, akkor azzal már heti 4 óra minusz.


Ha pedig 11-12-ben nem lenne, akkor heti 5 órát meg is spóroltunk.



Szóval akinek 35 órája van egy héten (tegyük fel faktokkal) annak már csak 30 órája lenne.


Nem arról beszélek, hogy a pl. heti 35 órából vonjuk ki a heti 5 tesit és rakjunk be helyette 5 másik órát, hanem alapjában véve elég lenne a heti 30-32 óra maximum.


Szóval ugye a heti alapórák sem tesznek ki keveset, és mivel mindenki aki akar valamit 2 faktot beválaszt, ami így is rádob az alapóraszámokra. Minek emellé még a heti 5 tesi? Ennek semmi értelme, csak időpocsékolás.


11-12 már úgyis faktos évek. Ott már orientálódsz afelé, ami érdekel. (pl. matematika & fizika fakt vagy biosz & kémia fakt vagy töri & magyar fakt.)


12. meg amúgyis sűrű, mert egyrészt ott a szalagavató, évzáró, ballagás, ezekre mind készülni kell. Plusz csak április végéig van tanítás, vagyis 36 hét helyett csak 30 hetet tanultok utolsó évben és ugye még ismételni is kell folyamatosan.


Minek ez a sok hülyeség?


A mostani NAT 2020 is érdekes. Szóval a bioszból és a fizikából csináltak 2 éves tantárgyat...ugyanazok lesznek szinte, mint a földrajz és a kémia. Nem mondom, nem mindenkit érdekelhetnek ezek a tantárgyak fakt-emelt szinten, de könyörgöm, a tananyag lassan olyan, mint egy mezei gimiben. Szinte már semmi nem marad a középszintre legalábbis.


De nyugtassatok meg. Az emelt szint megmarad ugyanolyannak? Furán hangzik, de szeretnék én is legalább annyit tanulni, mint akik előttem végeztek. Ugye azt nem fogják csonkítani?



2020. máj. 12. 12:19
 1/8 anonim ***** válasza:
60%
Azért van öt tesi, mert ezt írták elő. És amíg általános iskolában csak heti 3 van, és a maradék kettőt iskolán belül vagy kívül kell elvégezni (persze iskolán belül igazolatlan jár ha nem mész el a délutáni sport foglalkozásra, és iskolán kívülről meg kell hozni igazolást), addig gimiben 5 tesi órának kell lennie. Ez gondolom azért van, mert gondoltak arra akik kolisok, és nekik így könnyebb. De heti 3 mindenhol kötelező, de a maradék kettőt ki lehet váltani ha sportolsz egyesületben. Legalábbis a legtöbb gimiben lehet.
2020. máj. 12. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%
Mert a sok oktatásügyi ember aki ezt a törvényt hozta, azt hiszi hogy ezzel fitt, egészséges, nem elhízott diákok lesznek, közbe meg ugyanúgy el lesznek hízva, sőt, aki nem akar mozogni, az így se fog. Hozzáteszem, hogy ezt és a többi oktatással kapcsolatos törvényt olyanok hozzák meg, akik az életben nem töltöttek 1 percet sem gyerekek között a sajátjukat kivéve.
2020. máj. 12. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
0%
Én úgy tudom hogy gimnáziumban is csak heti 3 van és a maradék kettőt pedig iskolán kívüli sportal kell kiváltani!
2020. máj. 12. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
89%

#1 vagyok

#3 lehet van olyan gimi is, nem tudom. Amiket annó én néztem ott mind 5 tesi volt. De a legtöbb helyen 3 tesi van nap közben, és még kettő utolsó órában. Ez azért van, mert aki sportol egyesületben, annak kell vinnie igazolást, és akkor nem kell, csak heti 3 tesin ott lennie

2020. máj. 12. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
20%

" ott a szalagavató, évzáró, ballagás, ezekre mind készülni kell."


Soha életedben nem lesz olyan rohadt könnyű dolgod, mint utolsó évben gimiben. Ezekre meg nem készülni kell, ezek bulik.


A heti 5 tesi meg azért van, hogy fél évvel tovább élj, mert enélkül még heti 5 órát se állna fel a többség a székből.


Nem a heti 5 tesit kell csökkenteni, hanem emelném a bioszt is heti 5-re, hogy ne szülessen a gyakorin ilyen hülye kérdés.

2020. máj. 26. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Miért pont abból van a legtöbb óra alapjáraton, aki a amúgy a legkevésbé fontos? Sporttagozatos gimiben ennek van értelme, máshol nem szerintem."

szerinted a legkevésbé fontos, valójában meg az tart életben

sporttagozatosban amúgy is mozognak eleget, ezért éppen a nem sporttagozatos iskolákban fontos, hogy meg legyenek mozgatva a diákok, mégpedig nap mint nap

hogy ne haljanak meg idő előtt, hogy ne hízzanak el, hogy jól működjön a szívük, a vérkeringésük, az egész szervezetük, stb.

2020. máj. 27. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

"akinek 35 órája van egy héten (tegyük fel faktokkal)"

Az akár le is adhatja a faktjait, hiszen azok csak fakultatívak, nem kötelezőek. De az egészségére akkor is szüksége lesz, ha nem akar továbbtanulni, ezért a mindennapos tesi akkor is kell neki.

2020. máj. 27. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%

"Nem a heti 5 tesit kell csökkenteni, hanem emelném a bioszt is heti 5-re, hogy ne szülessen a gyakorin ilyen hülye kérdés."

:DD

2020. máj. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!