Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan győzzem meg anyumat...

Hogyan győzzem meg anyumat hogy szakközépbe mehessek?

Figyelt kérdés
Még van egy évem a felvételi előtt, de félek hogy anyum nem fog elengedni szakközépbe. Azt fogja mondani hogy kövessem a bátyám és a nővérem, menjek ugyanabba a gimibe ami közelebb van. A gimi 7 km-re van, buszok is viszonylag sűrűn mennek. A szakközép 25 km-re van, és buszok is vannak azért, de kevesebb mint a gimihez. Pincér szeretnék lenni, de anyumék biztos azt mondanák hogy az egyik unokatesómat (aki abba a szakközépbe jár, most végez mint pincér) majmolom, ő hülyít meg, stb. Pedig szerintem egy szakképző sokkalta jobb mint a sznob gimi. 5 év alatt kapok egy szakmát és egy érettségit. A gimiben 4 év alatt egy érettségit. Hogyan adjam elő ezt a szüleimnek úgy, hogy belemenjenek? Külön élnek, faterhoz hétvégén megyek, ő az aki szerintem könnyebben fog belemenni, anyu az a fajta aki ha eldöntött valamit, az úgy van. Az egyetlen segítségem a bátyám, ő már felnőtt, külön él, de mondtam neki ezt, és mondta hogy ha kell akkor hazajön és segít beszélni anyuval. Ötletek?

2020. máj. 15. 00:35
 1/5 anonim ***** válasza:
95%
Pedig, ha van lehetőséged, jobban járnál a gimnáziummal. Nem tudhatod, hogy menet közben nem mondjuk orvos akarsz lenni. Szakközépből sem lehetetlen ez, de sokkal nehezebb lesz, viszont ha kijárod a gimnáziumot, és mégsem lennének ilyen ambícióid, még mindig elmehetsz egy OKJ-s pincér tanfolyamra.
2020. máj. 15. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
94%
Szerintem is érdemesebb gimnáziumba jelentkezned, nem csak azért, mert a jövőben több lehetőséged lesz, de a gimnazisták köre összetartóbb is, a szakközepeseket sokszor lenézik.
2020. máj. 15. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
91%

A gimi egyértelműen jobb választás, főleg ebben a konkrét esetben. Pincérnek egy tanfolyam után is simán elmehetsz, a szakmát úgyis a gyakorlatban tanulod meg. Kár erre ennyi időt vesztegetni.

A középiskolás éveknek arról kell szólnia, hogy kitáguljon számodra a világ, hogy később még BÁRMI lehess (akár pincér, ha azt szeretnéd), nagy hiba lenne, ha te már az elején elvágnád magad egy csomó lehetőségtől. HA MÁR szakgimi, akkor valami speciálisabb szakmából tudnám elképzelni (pl. egy ismerősöm valamilyen villamossági szakgimit végzett; de konkrétan nem értek hozzá, azt látom, hogy az egyetemről azért maradt ki, mert az első évben nem tanult semmi újat és unta, ezért elvesztette a motivációját, és nagyon jól elboldogul egyetem nélkül is azzal a szakmával az életben)

2020. máj. 15. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Az attól függ, hogy milyen tempóban tudsz tanulni, és hogy mit tervezel a jövőben; akarsz-e menni egyetemre, emelt szintű érettségit tenni, lediplomázni stb. Ha igen, akkor talán jobb lenne a gimi, de inkább te döntsél, mint a szüleid.


A következők az én személyes történetem egyben:

Én először szakgimnáziumba mentem informatikára anyámék unszolására meggyőztek (sajnos); nagyon megbántam, mert nehéz volt, egyszerre a szakmával és az érettségire együtt nem tudtam koncentrálni, meg persze nem is tetszett a szak. Végül máris az első évben abbahagytam közepes eredménnyel. A szakmaik nagyrészt kettessel (amit végigcsaltam puskázással :D), az érettségi tantárgyak hármasra (itt már kevésbé), a könnyedebbek (pl.: vizuális kultúra) négyes.

Utána úgy döntöttem szakmát kell választanom, amit az én szüleim is elleneztek, rendes gimibe akartak inkább cipeltetni. Azután elmentem eladó szakra, a legjobb döntés volt számomra; most ötös tanuló vagyok, 10.-es csak a szakmára kell koncentrálnom, és ha minden jól megy szakma után jöhet a két év érettségi.

Az biztos, hogy szakmát könnyebb ötösre végezni, mint érettségit. Igaz, most 18 éves vagyok 10-esként, de inkább legyen olyan szakmám, amit szeretek csinálni, mintsem amit gyűlölök.

Nem tudom, hogy érettségin kik fognak tanítani, mert azért bennem van a para, hogy "mi van ha nem sikerül jól?" és hogy "mi van, ha csak magoltatni fognak?" Még nem tudom, hogy mi vár ott, majd kiderül.


Szóval; meggyőzni nem tudod a szülőket, főleg, ha nem támogatnak, de ne válassz olyan szakmát, vagy netán szakgimit, ami nem érdekel, mert akkor rosszul fogsz járni!

Sajnos a tapasztalat beszél belőlem...

2020. máj. 15. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Próbálj meg megbarátkozni a gimivel, mert valószínűleg többre mész vele.

Szerintem kicsit felesleges mindenféle vendéglátói tárggyal is terhelned magad az érettségi tárgyak mellett.

Egyébként meg, a pincér munka nem egy olyan presztízsű munkakör, hogy csak szakmával vegyenek fel..

A vendéglátásban nagy a hiány, szakma nélkül is felvennének. Egy érettségi bőven elég a pincéreskedéshez, a gyakorlatba meg beleszoksz 2 hét alatt. Bár addigra úgyis változni fog ez, hogy mi akarsz egyáltalán lenni.

2020. máj. 15. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!